Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Elementary OS Luna gniazda jack nie działają

Zaczęty przez ESelw, Listopad 09, 2014, 08:12:11 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ESelw

Witam! Mam problem z działaniem gniazd słuchawek i mikrofonu w moim laptopie. Po zainstalowaniu systemu (Elementary OS Luna) po podłączeniu słuchawek dźwięk nadal emitowany jest przez głośniki, zaś mikrofon w ogóle nie jest wykrywany. Laptop jest w 100% sprawny, bowiem dotychczas korzystałem i korzystam z Xubuntu 14.04.1 i tam wszystko działa jak należy.

darekradzan

witam , napisze jak kiedys poradzilem sobie z takim problemem , wyszukaj w repozytoriach pakiety zawierajace slowa "jack" , i je zainstaluj , powinno byc dobrze , bedzie to cos w stylu:  alsaplayer-jack , libbio2jack0 , itp
potem reboot (restart) , mozesz jeszcze poprobowac cos pokombinowac w poziomach wyjscia alsamixera ,

nie wiem czy nie trzeba tez zainstalowac linux-backports-modules , chyba tak , ale sprawdz
pozdrawiam , napisz czy sie udalo

ESelw

#2
Niestety bez zmian... :/ Poza wspomnianymi sposobami próbowałem jeszcze QjackCtl, LADYTray,  Linux Audio Configuration. Alsaplayer-jack dorzuca jedynie jeszcze kolejny odtwarzacz muzyki...


ESelw

#4
Wypróbowałem po kolei wszystkie podane pod linkiem rozwiązania, lecz żaden nie dał jakiegokolwiek efektu. Na pierwsze (działania na terminalu) laptop reaguje zupełnie inaczej niżby to wg instrukcji miało być (nie odnajduje pliku lub dodając wpisaną sekwencję przechodzi do następnego wersu), zaś sposób z urządzeniem wyjściowym nie wyjdzie, bo w ustawieniach (wyjście, urządzenia wyjściowe...) wogóle brak słuchawek.

System instalowałem dwukrotnie i za każdym razem gniazda nie działały. Ze względu na korzystanie na laptopie z Xubuntu 14.04.1 instalowany był on na pendrivie. Za trzecim razem zainstalowałem go po formacie na twardym dysku i wszystko gra jak należy, jeśli pominąć fakt, że po włączeniu głośników do gniazda jack słuchawek dźwięk emitowany jest z głośników wbudowanych i podłączonych poprzez gniazdo słuchawkowe. Poza tym nie działa bluetooth :(

Zobacz najnowsze wiadomości na forum