Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z 3g usb

Zaczęty przez piotr13, Listopad 06, 2014, 12:20:06 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

piotr13

Tak jak w temacie mam problem z instalacja USB 3G ICON XY w Dystrybucji OpenMendriva Lx  2014.1, nie wiem jak to się instaluje .
     Proszę o pomoc.

Maromann

#1
generalnie, to nic się nie instaluje. by korzystać z modemu trzeba mieć pakiety np. usb-modeswitch, ppp i ewentualnie wvdial (dobrze działa z aero2). nie wiem, co jest w Twojej dystrybucji. spróbuj przede wszystkim komendy lsusb, żeby zobaczyć, jak system (i czy w ogóle) system widzi modem.

jeżeli po włożeniu modemu do gniazda po pewnym czasie nie zobaczy go network manager, to znaczy, że brakuje jakiegoś pakietu lub system nie rozpoznaje urządzenia.
czy próbowałeś korzystać z innego modemu? huawei e3131 (to taki playowy w miarę najtańszy modem) na moich debianach/ubuntu i podobnych pracuje bez problemu. jeżeli pracuje ten model, a icon nie pracuje, to znaczy, że system go nie rozpoznaje.

w uzupełnieniu. potencjalnie może też być problem z trybem pracy modemu. generalnie urządzenie może być rozpoznawane albo jako pamięć zewnętrzna, albo jako modem. najlepiej jest próbować wygooglować potencjalne rozwiązanie, po upewnieniu się, że inne standardowe modemy pracują i nie jest to problem w dystrybucji, a raczej w urządzeniu.


piotr13

Witam -Maromann
-dzięki za odpowiedz ,posprawdzam  wszystko i dam znać.

         
                       

piotr13

Wszystko cacy -rozwiązałem problem

                        Z poszanowaniem  :o

Zobacz najnowsze wiadomości na forum