Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

alternatywne środowiska graficzne w Mint

Zaczęty przez painlust, Październik 25, 2014, 09:28:07 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

painlust

I nie chodzi mi tu bynajmniej o środowiska w których Mint nie jest wydawany ale właśnie o te w których jest czyli Mate, KDE, XFCE. Chciałbym podobnie jak jest w Ubuntu doinstalować sobie wszystkie środowiska. Z tym, że w Ubuntu doinstalowuje się desktopy Lubuntu, Kubuntu i Xubuntu, ale nie wiem jak to się robi w Mincie. Zaistalowanie XFCE4 nie różni się niczym od zainstalowania go na innym Linuxie, a chciałbym otrzymać to co widzę na desktopie po zainstalowaniu Minta w XFCE czy KDE z płyty tak jak jest to w przypadku Ubuntu. Da się tak?

pavroo

Raczej nie.
Ubuntu oferuje meta pakiety, które instalują wybrany pulpit wraz z całą konfiguracją.
Jeśli zastosujesz to w Mincie, to prawdopodownie przeinstalujesz pulpit mintowy na *buntowy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

Ale ja nie chce tego robić. Chce zainstalować (mając Mint na Cynamonie) 3 dodatkowe środowiska (mate, KDE, XFCE) odpowiadające wyglądem temu co oferują płyty instalacyjne Minta. Moje pytanie brzmi: Czy tak można? Jeśli można to jak?

pavroo

Oczywiscie, że możesz. Zainstaluj dowolne środowisko za pomocą menadżera pakietów, wyloguj się z Cynamona i zaloguj do nowego pulpitu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

Chyba nadal się nie rozumiemy. Ja zainstalowałem XFCE, ale nie wygląda to tak jakbym zainstalował Minta XFCE z płyty. Wygląda to tak jak każdy inny Linux z doinstalowanym XFCE, a chciałbym aby po instalacji środowiska otrzymać to co mam po instalacji systemu z płyty. Różnica wyglądu jest znaczna. Mogę nawet zrobić zdjęcia jesli nie wierzysz.

pavroo

CytatChyba nadal się nie rozumiemy
Też tak sądzę.
Napisałem poprzednio, że *buntu ma meta pakiety, które instalują wybrany pulpit wraz z całą jego konfiguracją.
Mint tego nie ma, po prostu doinstalowujesz tylko dodatkowe środowisko i musisz skonfigurować ustawienia/wygląd osobiście.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

painlust

No i o taką jednoznaczną odpowiedź mi chodziło, chociaż oczywiście szkoda, że tak nie można jak w Ubuntu.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum