Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam wszystkich forumowiczów...

Zaczęty przez mrb, Wrzesień 26, 2014, 05:04:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mrb

...a w szczególności tych, którzy z zaangażowaniem i nieprawdopodobną cierpliwością (jak na forum linuxowe...) wspierają użytkowników.

Właśnie wsparcie, i sposób komunikacji zarówno z nowymi jak i "starymi" użytkownikami różnych dystrybucji, jakie widziałem w wielu przeglądanych wątkach spowodował, że się tu znalazłem.

Do miłego usłyszenia!

mrb.,

pavroo

Witaj
W takim razie przeglądaj i napisz jak będziesz miał jakiś problem.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

mrb

Mam oczywiście problem - ale raczej nie wynika z dystrybucji 3.5 Sparky-64/Xfce...tylko VirtualBox-a (VirtualBox-4.3.12-93733-Win). Pakiet "extension" tej wersji nie obsługuje wersji Xorg w xfce/Sparky (m.inn. nie mogę zmienić ustawień rozdzielczości ekranu, co przy dwóch zewnętrznych monitorach jest dość uciążliwe). Problem występuje również z Ubuntu, dlatego raczej nie chcę angażować Waszego czasu na rozwiązywanie, "nie swoich" problemów. Niestety wersje 4.3.14 i 4.3.16 VBox-a, na moim hoście W7 nie "działają" (pierwsza wykrzacza się przy uruchomieniu, a druga twierdzi, że nie mam sprzętowego wsparcia wirtualizacji VT/x, co jest bzdurą). Poczekam na stabilną i działającą wersję VBOX-a, wtedy ochoczo wezmę się za produkcyjną konfigurację Sparky. Mam nadzieję, że będzie to wreszcie prawdziwie działająca wersja "rolling", i przeniosę swoje wirtualne maszyny "produkcyjne" z LinuxLite i SlydXK do Sparky. 

PS.
Jeżeli ktoś będzie miał problem ze zmianą rozdzielczości w wirtualnej maszynie ze Sparky 3.5/xfce, to śmiało możecie wskazać "winnego"   (w sposób jawny w czasie instalacji extension-packa na Spary, wyświetlany jest komunikat o tym że wersja xorg-a jest nieznana, co oczywiście nie rozwiązuje problemu, ale przynajmniej wiadomo, dlaczego nie działa).

Pozdrawiam
mrb.,

mrb

Wydano stabilną wersję VirtualBox-a dla Windows (VirtualBox-4.3.20-96997-Win), pod którą można już bez problemu uruchomić maszynę wirtualną Sparky/64!

Pozdrawiam,
mrb., 

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Aliraza84

A więc jeszcze raz wszystkich witam :) mam na imię Michał jestem nowym użytkownikiem Linuxa. Pochodzę z Trójmiasta tutaj się uczę i powiedzmy że pracuję. :D Będę potrzebować waszej pomocy w sprawie sterownika do wifi. Z góry bardzo dziękuje i pozd
Pass your *Link Removed* and *Link Removed* exams in first try by using our *Link Removed* passguide and *Link Removed*

Zobacz najnowsze wiadomości na forum