Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją gier wine

Zaczęty przez Czeslaw, Wrzesień 15, 2014, 07:53:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Czeslaw

Bardzxo Was proszę, pomóżcie mi.
Chcę zainstalować gry w Xubuntu poprze wine PlayOnLinux które są na wykazie. Posiadam do nich oryginalne płyty, które normalnie instalują się w win XP.
Problem polega na tym, że gry instalują się normalnie do chwili żądania włożenie do CD-ROM drugiej płyty. Wówczas nie ma takiej możliwości. Po prostu system nie widzi drugiej płyty.
Próbowałerm różnych sztuczek i możliwości, ale tego problemu nie mogę przebrnąć.
Jeśli ktoś mi pomoże, to moja wdzięczność będzie dozgonna. Jeśli jednak nie ma na to rady, to pożegnam się z Linuxem raz na zawsze :)

pavroo

Witam
Możliwe, że pierwsza płyta nie została poprawnie odmontowana, przez co nie można zamontować drugiej.
W takim wypadku należy odmontować pierwszą płytę za pomocą menu kontekstowego - najechać kursorem na ikonę płyty na pulpicie i wybrać prawym klawiszem Wysuń. Następnie, po włożeniu drugiej płyty należy (na pulpicie) sprawdzić czy została zamontowana - prawym klawiszem "Zamontuj".
Może wtedy instalator gry ją zobaczy.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Czeslaw

Dzięki za odpowiedź  :)
Wszystkie te czynności próbowałem lecz, niestety, bez skutku. Tworzyłem nawet obraz pierwszej płyty aby nie blokować napędu, lecz też nic nie dało. Kiedy chcę wysunąć płytę pojawia się komunikat, że napęd jest w użyciu i nie można wysunąć. Mogę jedynie odmontować, ale to nic nie daje.

darekradzan

Napisz jaka wersje wine zainstalowales, z tego co piszesz wydaje sie , ze jest to wina wlasnie tego programu ,
aha napisz jeszcze jaka masz wersje xubuntu
pozdrawiam

Czeslaw

XUbuntu wersja 14.04.1 najnowsza. Co do wersji wine, zainstalowała mi się jedna domyślna, ale ich jest ze czterdzieści wersji. Uaktualniłem do najnowszej (najwyższy numer), ale bez rezultatu.
Chwilowo usunąłem XUbuntu gdyż testuję 90 dniową darmową wersję Windows 8.
Po tym okresie powrócę do XUbuntu aby się zmagać z jego niedoróbkami :)
Ale dziękuję za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum