Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kubuntu 14.04.1 (LTS) instalacja zamkniętych sterowników.

Zaczęty przez viposek, Wrzesień 11, 2014, 12:44:53 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

viposek

Witam. Mam pewien problem z moją dystrybucją Kubuntu 14.04.1, mianowicie chodzi mi o instalację zamkniętych sterowników do grafy ATI Mobility Radeon HD 3400 Series z oficjalnej strony - http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy2&os=Linux%20x86_64  problem w tym, że przy próbie instalacji dostaje komunikat związanym z xorg i fglrx (jutro podam dokładną treść komunikatu).  Sterownik instaluję, ponieważ chce uzyskać jak największą wydajność grafiki, a dodatkowo bez Catalyst nie mogę zwiększyć taktowania "Core Clock" oraz "Memory Clock". Proszę o pomoc

largi

Cześć ;-)

A może zobacz ustawienia /ustawienia systemowe i tam powinno ci sterowniki zaproponować ;), ewentualnie optymalizator systemu Netext'73. W jednej z opcji jest możliwość dogrania sterowników.

viposek

#2
We wcześniejszych dystrybucjach właśnie proponowało mi automatycznie sterownik (Driver manager) z catalyst teraz jednak Cannonical stwierdziło, że lepszym, łatwiejszym sposobem na grafike jest tylko obsługa z kernela. :/ Co do Netext'73 sprawdzę co to za cudo :P

largi

ja sam na tym jadę i zastanawiam się nad wykupieniem subskrypcji płatnej.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum