Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Montowanie w fstab

Zaczęty przez wiktorinox, Listopad 13, 2014, 01:38:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wiktorinox

Witam,
Po dołożeniu nowego dysku nie mogę zmusić Knoppixa do automatycznego zamontowania poprzedniego dysku z ntfs.

W pliku fstab miałem dodany odpowiedni wpis i montował się automatycznie ten dysk, o który mi chodziło (sdc1).
Dodałem nowy dysk i pozamieniałem miejsca wpięcia dotychczasowych na płycie głównej. Teraz ten stary sdc1 zamienił się na sdd1. Zaktualizowałem wpis w fstab na sdd1.

Chciałbym aby montował się cały czas ten sam dysk, czyli obecnie sdd1, ale montuje się dalej sdc1 (co obecnie jest innym dyskiem).

W trakcie ręcznego montowania zwykłym użytkownikiem wyskakuje: "permission danied". Po zalogowaniu jako root wszystko jest ok. Jak automatycznie zamontować sdd1, a nie sdc1?

darekradzan

#1
http://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Formatowanie_/_partycjonowanie_i_montowanie_dysku_w_Debianie

tylko jako system plików utwórz ext4 , a nie ext3 , i powinno być ok . pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum