Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacja oppensuse 12.3

Zaczęty przez dario.b, Marzec 19, 2013, 06:21:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dario.b

Witam !

Mam problem z zainstalowaniem oppenSuse 12.3 na moim komputerze, mianowicie , w trakcie instalacji mam wiecznie dziwne paski na monitorze i pod koniec instalacji nic nie widze prócz pionowych pasków .Przechodzac w tryb tekstowy mam info że system nie zakończył instalacji z powodu problemu w trakcie instalacji  karty graficznej . Karta to HD 6570  AMD XFX 2 gb HDMI , płyta główna M5A 78L-M USB 3 procesor AMD 6200 3.8 GHZ + turbo .Bardzo proszę o pomoc zalezy mi aby pozbyc sie win 7 który w 10 miesięcy z 9 GB urósł do 79 GB , nie mam gier i innych zbednych programów prócz przegladarki , skype,  gadu i screamer radio .

Z góry serdecznie dziekuje ...

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

RaM

#2
ta karta, to nie jest jakaś kosmiczna technologia. dlatego może lepiej spróbować innej dystrybucji. coś ubuntupochodnego. zawsze odnoszę wrażenie, że mint jest wszystkomający. nawet modemy komórkowe działają bez problemu. nie wiem, czy taka ekstrapolacja jest uprawniona, ale myślę, że mint poradził by sobie i z Twoją kartą.

dodatkowo oszczędzasz na czasie i płycie, bo minta/ubuntu i wiele innych można zainstalować z pendrivea w przeciwieństwie do najnowszych opensuse.

powodzenia.

dario.b

#3
Witam

Dziś próbowałem zainstalowac : g.Os , cdLinux , Mint , knoppix wer 6.4.0 i 6.7.0 i niestety odpalił sie tylko poprawnie knoppix 6.4.0 , ale on ma braki w sterownikach i nie udało mi sie uruchomic karty wifi .

Czy jestem skazany na win ????

Prosze o podpowiedz co zainstalowac i napewno bedzie chodzic , chciałem dodac że jesem dośc zielony w temacie ,

Pozdrawiam i czekam na porady .... :(


pavroo

#4
Najwłaściwszym wyborem będzie (według mnie) Ubuntu, Kubuntu, etc lub Mint bazujący na Ubuntu. Minta próbowałeś lecz nie wiadomo którego. Knoppixa powinieneś wypróbować nowszego z linii 7.x
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

dario.b

#5
najnowszy Mint , Kubuntu ,Ubuntu i Knoppix 7 .x niestety żaden z nich sobie nie poradził z moja grafika nawet nie wiem jak wyglądaja , ponieważ widze tylko kolorowe paski na monitorze i jakies nie wyraźne rozmazane ikony .....:(

jestem załamany .....

dario.b

#6
Udało sie !!!! mam PClinuxOS wszystko działa , no sa małe problemy jezyk i mikrofon na skype , jak nie dam rady samodzielnie to poprosze o pomoc napewno juz potrzebuje pomocy w sprawie jezyka mam cały czas en a nie pl

z góry wielkie dzieki za pomoc w tej kwestii :)

ratus

#7
@dario.b

1. Polonizacja PCLinOS.  Najpierw koniecznie pełna aktualizacja systemu: Synaptic --> Refresh --> All Marked --> Exec.

Potem Localization Manager (może być potrzebne doinstalowanie pakietu "addlocale") i uwaznie wypełniać wskazówki, w razie kłopotów sprawdzić komunikaty l.m.

Polonizacja, jak już się zacznie, potrwa dobrą chwilę, ale idzie sama, bez potrzeby ingerencji.

Dokładny opis tutaj: http://linuxiarze.pl/jezyk_pclinuxos/


2. Skype. W ustawieniach mixera dla systemu (najpewniej w konsoli odpalić alsamixer) koniecznie oprócz załączenia mikrofonu należy uaktywnić "przechwytywanie" (capture).



Wypowiedzi użytkowników "Suse" są dwojakie: kilkanaście procent wychwala system pod niebiosa, pozostałe kilkadziesiąt wiesza na nim psy. Ja należę do tej drugiej kategorii. Z całą pewnością. pośród systemów "rpm-owych" PCLinOS jest najlepiej ogarnięty. Dorównuje mu Scientific, ale stawia znacznie wyższe wymagania dla obsługi i na desktop się (raczej) nie nadaje.

sovtware

#8
@Permalink

Ja napiszę że się mylisz ale każdy lubi co innego Ja czekam na kolejne wersje Sparky lub Minta mam nadzieję że mój problem w tych systemach będzie szybko rozwiązany co to OpenSuse akurat na tym sprzęcie co mam a uruchamia mi sie tylko On jak i Ubuntu wybrałem OpenSuse z pulpitem XFCE a pod takim względem ponieważ w Ubuntu bywają problemy z aktualizacjami na wyższą wersje a tu nic na forach nic nie widzę i system chodzi bardzo szybko i sprawnie ale zobaczymy jak będzie po kolejnych dniach pracy i aktualizacjach

P.S.

nie wiem co masz namyśli pisząc że PCLinOS jest najlepiej ogarnięty lecz nie nadaje się na nowszy sprzęt po u mnie połowa rzeczy nie działa a szczególnie myszka w laptopie itp: rzeczy

@dario.b

Ja także miałem problem na starszym sprzęcie by zainstalować ten system

jak Tobie PcLinuxOs chodzi dobrze zostaw go sobie ale polecałbym Sparky lub Linux Mint Lmde

sam Je miałem i są naprawdę dobre systemy ale teraz nie mogę ich zainstalować z powodu nowego sprzętu

Zobacz najnowsze wiadomości na forum