Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

brak dostępu??

Zaczęty przez TrolleY, Grudzień 31, 2012, 01:15:20 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

TrolleY

Znalazłem rozwiązanie, może się komuś kiedyś przyda.

Problem był w próbie uruchomienia czegoś na partycji NTFS (współdzielona z windowsem), która domyślnie była montowana z noexec. Po paru próbach udało mi się ustawić montowanie tej partycji z prawami rwx. Odpowiedzialna za to linijka z /etc/fstab



Code:

/dev/sda7       /media/Dane     ntfs-3g nls=iso8859-1,permissions,users,auto,exec,umask=000     0       0




Jeżeli miałby ktoś jakieś porady (np związane z bezpieczeństwem, albo można to inaczej rozwiązać) to chętnie wysłucham ;)

TrolleY

#1
Znalazłem rozwiązanie, może się komuś kiedyś przyda.

Problem był w próbie uruchomienia czegoś na partycji NTFS (współdzielona z windowsem), która domyślnie była montowana z noexec. Po paru próbach udało mi się ustawić montowanie tej partycji z prawami rwx. Odpowiedzialna za to linijka z /etc/fstab



Code:

/dev/sda7       /media/Dane     ntfs-3g nls=iso8859-1,permissions,users,auto,exec,umask=000     0       0




Jeżeli miałby ktoś jakieś porady (np związane z bezpieczeństwem, albo można to inaczej rozwiązać) to chętnie wysłucham ;)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum