Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kumander linux

Zaczęty przez nowicjusz, Sierpień 06, 2024, 11:35:14 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

nowicjusz

Nie mogę znaleźć informacji na temat w szukaj (możliwe ze nie znam specyficznego nazewnictwa).
Witam potrzebuje informacji na temat z tematu, a mianowicie czy zupełny laik sobie poradzi?
Czy jest dużo problemowy do rozwiązania po instalacji(z angielskim u mnie strasznie słabo)?Czy otrzymam jakieś podpowiedzi z waszej strony?
Chodzi głownie o nauczenie się podstaw i odstawienie windy.
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

pavbaranov

Kumander linux - jak widać fork. Pomijając, że wrogowi nie polecę forków, to na pewno nie polecę zwłaszcza nowicjuszowi. Jeśli nie ma (a jak widać po forum, raczej nie ma) on normalnego, potężnego wsparcia dla swoich użytkowników, to bieda totalna w przypadku, gdy coś nie będzie działać należycie. Żadnej dokumentacji, kompletnie niczego tu nie ma. Cały projekt rozwijany przez dwie osoby i raczej hobbystycznie jedynie. Takich rzeczy po prostu nie używa się.

linux4ever

Cytat: nowicjusz w Sierpień 06, 2024, 11:35:14 AMNie mogę znaleźć informacji na temat w szukaj (możliwe ze nie znam specyficznego nazewnictwa).
Witam potrzebuje informacji na temat z tematu, a mianowicie czy zupełny laik sobie poradzi?
Czy jest dużo problemowy do rozwiązania po instalacji(z angielskim u mnie strasznie słabo)?Czy otrzymam jakieś podpowiedzi z waszej strony?
Chodzi głownie o nauczenie się podstaw i odstawienie windy.
Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

W linku który podał pavbaranov ten kumander bazuje na Debianie 11 czyli mocno przestarzały.

Zainstaluj sobie raczej Debiana,OpenSUSE czy Archa możesz też Fedorę.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Zainstaluj po prostu Ubuntu 24.04, a jak chcesz coś z podobnym wyglądem do Windowsa, to Kubuntu. Nie pchaj się w dystrybucje inne niż popularne główne projekty. Nie daj się ponieść specom ze świata jutuba i podobnych źródeł, gdzie ktoś używa systemu pół dnia i postanawia polecić go komuś na poważnie.

Jeżeli używasz systemu Y opartego na X, to możesz, ale nie musisz dostać pomoc od użytkowników X. Ludziom nie chce się studiować różnic w tych systemach, żeby dać sensowną poradę.
myk byle jak jako tako

melis

Dokładnie: Ubuntu, albo Mint. Jeśli Ubuntu, to moim zdaniem najlepiej mate, podobnie zresztą jak Mint.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum