Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux na stary komputer z słabym procesorem.

Zaczęty przez lukasz, Sierpień 09, 2014, 12:01:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lukasz

Witam poszukuje lekkiej dystrybucji na stary komputer z 1 rdzeniowym procesorem.

Parametry komputera:

Typ procesora   AMD Athlon XP, 1533 MHz (11.5 x 133) 1800+
Nazwa płyty głównej Biostar M7VIP  (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio)
Pamięć fizyczna   1280 MB  (DDR SDRAM)
Karta wideo   ATI RADEON 9600/X1050 Series Secondary  (256 MB)
Karta dźwiękowa   VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
Dysk fizyczny   ST360021A  (60 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Dysk fizyczny   WDC WD800JD-60LSA5  (74 GB, IDE)
Dysk fizyczny   WD Ext HDD 1021 USB Device  (1397 GB, USB)

Dodam tylko, że już kiedyś miałem styczność z linuxem był to Ubuntu, tyle że wersja jeszcze chyba 6 czy 8 nie pamiętam dokładnie, aktualnie mam Windows XP SP3 Pro, a szukam zamiennika, gdyż wsparcie dla tego systemu się skończyło, myślałem coś z środowiskiem graficznym xfce i lxde, ale nie wiem co mam wybrać, zależy mi na stabilności, szybkości i funkcjonalności, dobrze by było jak by nadal było wsparcie dla systemu.











Albedo 0.64

Witaj. Wybór jest duży, spokojnie zapoznaj się z kilkoma dystrybucjami w trybie live z płyty lub pendrive. Wybierz taką, która bez problemu obsłuży twój sprzęt. Środowisko może być LXDE, JWM, XFCE lub MATE (najbardziej funkcjonalne). Możesz zacząć od Lubuntu, Xubuntu, Mint, Puppy. Proponuję również Sparky, masz tu ciągłość aktualizacji i dobre wsparcie na portalu. Życzę powodzenia.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

lukasz

Albedo 0.64 na dniach biorę się za testy, serdeczne dzięki za pomoc.

darekradzan

witam Cie Lukaszu , ja ze swej strony proponuje Crunchbang z openbox-em , bardzo fajny lekki system , daje duze mozliwosci , oparty na Debianie , tak ze i bardzo dobra dokumentacja
pozdrawiam

lukasz

darekradzan dzięki, na razie testuje SparkyLinux LXDE.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum