Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Nutty (lub coś podobnego) dla MX Linux

Zaczęty przez mirekc, Czerwiec 26, 2024, 10:12:57 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

mirekc

Chciałbym mieć narzędzie do monitorowania komputerów w sieci podobne do Nutty (https://babluboy.github.io/nutty/?ref=itsfoss.com). Niestety Nutty został opracowany dla Elementary OS, jest też dostępny jako PPA dla Ubuntu, a także jako pakiet dla OpenSUSE, a ja używam MX Linux 19.4 (może go w końcu uaktualnię). Niby można ,,na siłę" dodać repozytorium PPA w MX Linux, ale nie jest to rekomendowane, gdyż może powodować (i zwykle powoduje) problemy. Mógłbym też spróbować skompilować pakiet ze źródeł, ale znając siebie i swoje umiejętności walczyłbym godzinami (jeśli nie dniami, tygodniami) z niespełnionymi zależnościami i niekompatybilnymi bibliotekami. Aż tak zdesperowany nie jestem.

Tak więc moje pytania. Znacie jakieś narzędzie podobne do Nutty (GUI, zbliżony zakres funkcjonalności) działające pod MX Linux? Chodzi o aplikację desktopową, a nie jakieś rozbudowane systemy do budowy serwerów monitorujących sieć. Albo może akurat to PPA Nutty można podłączyć do MX-a i działa bez problemów? Sprawdzał ktoś? A może ktoś kompilował Nutty pod MX-em i mógłby podać instrukcję ,,krok po kroku" co i jak zainstalować, żeby od razu ,,zagrało"? Z góry dziękuję.

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

mirekc

Cytat: linux4ever w Czerwiec 26, 2024, 11:15:11 AMProszę bardzo tu lista: https://alternativeto.net/software/nutty/
Tam są ,,lajki", które mówią na ile dana aplikacja jest dobrą alternatywą dla Nutty. Najwięcej ,,lajków" ma nmap, ale o tym to ja wiem, pytałem o aplikację z GUI. Drugi jest Kismet ze skromną liczbą 19 ,,lajków" co świadczy, że to nie jest alternatywa dla Nutty i rzeczywiście to jest coś innego. Tym niemniej zapowiada się bardzo ciekawie i w wolnym czasie być może zainteresuję się bliżej. Reszta to aplikacje dla Windows lub Androida, więc w ogóle nie na temat.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum