Dystrybucje Linux > Sabayon

dodanie repozytorii

(1/4) > >>

darekradzan:
Witam , zainstalowalem sobie wczoraj sabayona xfce , mam takie pytanie , czy w systemie tym mozna w jakis sposob dodac repozytoria (chodzi mi o to aby Sabayona upodobnic do  Gentoo) ,
czytam czytam i czym wiecej czytam tym mniej wiem , na zdrowy rozum chyba da sie to zrobic , lecz nie wiem jak , robilem tak np. z crunchbangem , ze do dawalem repozytoria Debiana
Sabayona zainstalowalem zeby zobaczyc z czym w ogole to "gentoo sie je " , bardzo duzo czytam pozytywnych waszych opinii i dlatego z ciekawosci chcialem zobaczyc , czym on sie charakteryzuje , z gory dziekuje za wszelka pomoc , pozdrawiam wszystkich

pavroo:
Witaj

Nie duplikuj wpisów, jeden w zupełności wystarczy.

--- Cytuj ---zy w systemie tym mozna w jakis sposob dodac repozytoria (chodzi mi o to aby Sabayona upodobnic do  Gentoo)
--- Koniec cytatu ---
Upodobnić?
Jeśli chcesz poćwiczyć na Sabayon gentoo-wą instalację pakietów, to użyj portage, jeśli wiesz co robisz:
wiki.sabayon.org/index.php?title=HOWTOs_for_Portage
Poza tym, sprawdź również na wiki Sabayon.

darekradzan:
dzieki pavroo , a jeszcze takie pytanko
czy to prawda ze z  sabayona korzysta sie do pierwszej wiekszej aktualizacji , bo ponoc regula jest ze po niej system sie  "uwala"
pozdrawiam

pavroo:
Osobiście tego nie doświadczyłem.
Lepiej jest robić aktualizacje częściej (codziennie) niż raz na tydzień lub rzadziej.
Unikniesz w ten sposób ewentualnych problemów.
Jedyne co powodowało moją antypatię do sabayon jest konieczność ręcznego doinstalowania nowszego jądra przy dużej aktualizacji.

darekradzan:
jeszcze raz stokrotne dzieki ,
powiem Ci szczerze , ze dla mnie jako laika to ten sabayon calkiem fajny , w miare szybki (w porównaniu z Debian), wszystkie sterowniki dzialaja  bez zarzutu , troszke tam z niego powywalalem , troszke doinstalowalem rzeczy do ktorych jestem przyzwyczajony i naprawde spisuje sie bardzo dobrze
, a jesli chodzi o to reczne doinstalowywanie jadra , to musze poczytac , bo nawet o tym nie wiedzialem , widze tylko ze w rigo jest cos takiego jak "pokaz dostepne kernele "
to z tamtad w razie czego nalezy to jadro doinstalowac?
jeszcze raz dzieki , fajnie jak ktos z duza wiedza , mysle oczywiscie o Tobie , stara sie innym pomoc
pozdrawiam Darek

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej