Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Modemy USB w Linuksie

Zaczęty przez Albedo 0.64, Styczeń 21, 2012, 12:55:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

#15
no i tu problem :) nie uruchomie 12.04 płytka myśli i ładuje sie cały czas a żadnej rysy nie mam :( jakoś to postaram sie zrobić aby wrócić jak najszybciej to systemu który naprawdę bardzo lubie i super mi sie na Nim pracowało nawet jakbym musiał zapłacić zapłacę każdą Cenę aby to mic tylko że u Nas same serwisy z naprawą Windowsa wrr można wyjść z Siebie nie prawdaż ? ok miłego wieczoru i dnia do usłyszenia

sovtware

#16
Albedo-

0.64 a najdziwniejsze dla mnie jest to że starsze modemy używaja na Linux a mój ma problema a jest z 2011 roku ok mykam po o 8::00 na miasto musze i przy okazji dowiem się co i jak do wieczora zdjęcia porobię jak to ustawiam wstawie tu i pomozecie czy dobrze wszystko robię :) czesć Wam

sovtware

#17
Ale Ja jestem głupi :( udało się :P na xubuntu 11.10 :) ja sie tak męczę a wystarczyło nino wyjąć modem USB i na nowo włożyc i samo znalazło i wyskoczyło przepraszam Was :( ... wszystko jest w porządku więc teraz czas przejść na czystą instalację Linuxa czy zawsze człowiek musi być taki głupi ? ;) do usłyszenia już serducho moje moj mordeczka się cieszy :)

sovtware

#18
Przepraszam Wszystkich za kłopot wszystko mi działa beż żadnych ustawień po prostu miałem w głowie te sterowniki co mi w salonie mówili że nie ma oraz nie pomyślałem aby sprawdzić wyjmując modem USB i z powrotem go wkładając gdy tak zrobiłem po krótkiej chwili samo mi okienko wyskoczyło kliknąłem tylko 2 może 3 razy na tak i wszystko jest po prostu często człowiek nie myśli więc już mój problem jest nie aktualny

mój modem USB nie działa na Ubuntu 10.04 na Linux salix.os  ale działa na Ubuntu 11.10 i na 12.04 LTS który sobie zostawię po ten Linux naprawdę uwielbiam więc pozbyłem się najgorszego dziadostwa jakim jest Windows i jestem szczęśliwy nie widzę żadnych zmian aby mi inaczej chodziło czy co mam 3 kreski zasięgu lecz teraz nie wiem jak sprawdzić ile mam pobrane może w tym tylko problem sms czy dostanę o limicie wykorzystanym czy mi to pokaże no nić najważniejsze to że mam to co chciałem i czego mi naprawdę bardzo brakowało dziękuję szczególnie Albedo-

0.64 który pierwszy i jedyny mi odpisał że powinno ruszyć itp: niestety nie zrobię screena ponieważ nie umiem zrobić zdjęcia menu ale ważne że działa miłego dnia

sovtware

#19
http://img40.imageshack.us/img40/1021/zrzutekranuz20121105142.png" alt="zrzutekranuz20121105142.png" class="bbcode_img" />

Albedo 0.64

#20
Nie ma za co przepraszać, każdy się myli i się uczy, ten źle nie robi co nic nie robi. Jeszcze raz proponuję przeczytać felietony na temat modemów USB, internetu mobilnego i przydatnych programów, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronie linuxiarze.pl. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sovtware

#21
Albedo-

0.64

pisze tu o jakości sygnału w Modemach czy jest taki sam jak w Windows oczywiście że tak i dobrze napisał nie ma żadnej różnicy co do jakości sygnału Ja napiszę w swoim przypadku i to co czuję i widzę że na Linux szybciej mi net chodzi i modem się nie rozłącza co w Windowsie nie raz były przypadki brak sygnału w danej chwili i cza było od nowa się połączyć teraz nie mam takich problemów ale skończmy porównywać programy z Windows / Linux dla mnie Windows to przeżytek :) i nie rozumiem ludzi którzy tak go sobie chwalą mimo że sam prawie cale życie na Win byłem pozdrawiam

HieronimDWed

#22
Otóż chciałbym w końcu podłączyć moje Wii i DSa do internetu, żeby móc grać online. Mam modem USB z Play 12gb i nie wiem za bardzo jaki router mam kupić. Czy taki będzie odpowiedni?

bru-xa

#23
Cześć jeszcze raz,
przepraszam jeśli piszę w złym temacie, ale mój problem również dotyczy modemu:

mam zainstalowany Linux Mint maya kde na Lenovo G580, wydaje się, że wszystko co do życia potrzebne działa, z wyjątkiem internetu.
Internet z Cyfrowego Polsatu, modem Huawei e3372, łączący się poprzez otworzenie strony w przeglądarce i kliknięcie połącz w otwartym formularzu.
I to działa, ale tylko gdy modem USB podłączony jest do tylko jednego, tego samego, gniazda USB, poza tym system twierdzi, że to połączenie przez kabel, a nie wireless.
Pech, że to gniazdo tuż przy wtyczce i projektant nie przewidział, że ktoś akurat może tam chcieć modem podłączać.
Więc albo modem, albo ładowanie.

Czy da się z tym coś zrobić?
Czy to może być nowsze USB i stąd problem?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi. :)

pavroo

Używałem modemu Huawei, który wykrywany był jako modem kablowy a nie komórkowy.
Nic z tym nie robiłem, po prostu tak producent wykombinował.

W Twoim przypadku sugeruję dokupienie przedłużacza USB (nawet krótkiego - są już od 5 zł) lub huba USB z kabelkiem, który można podłączyć obok wtyczki zasilania.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum