Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją qemu

Zaczęty przez raster, Lipiec 20, 2014, 09:06:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

raster

Mam problem z instalacją qemu: niezależnie od tego, czy zainstaluję przez apt, aptitude czy synaptic, to zawsze wyświetla mi...
$ qemu
bash: qemu: nie znaleziono polecenia

Proszę o pomoc

pavroo

Sprawdź:
qemu-system-i386 --help
oraz
qemu-system-x86_64 --help
Możesz również doinstalować graficzny interfejs dla Qemu, np. 'qtemu' lub 'qemu-launcher'.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

raster

Przez podane przez Ciebie polecenia qemu działa, tylko muszę jeszcze chyba doinstalować kqemu, bo to wszystko chodzi bardzo powoli.
Tymczasem pojawił się problem z menu-próbowałem za pomocą MenuLibre usunąć folder "programs" z kategorii "Wine" (bo były tam już nieaktualne wpisy) i owszem, programs się usunęło, ale razem z wpisami w menu głównym u góry i u dołu. W każdym razie wygląda to tak:

Jak przywrócić stary wygląd?

pavroo

Zrób kopię zapasową pliku:
~HOME/.config/openbox/lxde-rc.xml
Skopiuj plik:
/etc/xdg/openbox/LXDE/rc.xml do-> ~HOME/.config/openbox/lxde-rc.xml
nadpisując stary plik.
Wyloguj się i zaloguj ponownie.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

raster

Nie mam takiego pliku jak .config/openbox/lxde-rc.xml, ponadto zapomniałem dodać, że mam wersję XFCE.

pavroo

Ano zapomniałeś.
Zapoznaj się konfiguracją menu xfce:
wiki.xfce.org/howto/customize-menu
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum