Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zagadka dysku z NTFS

Zaczęty przez NoRobot, Marzec 21, 2024, 10:02:07 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

NoRobot

Mam dysk 960 GB. Sformatowałem go na NTFS. w systemach Fedora i Sparky otwiera się bez problemów. W Ubuntu i siduction mam informację Nie można podłączyć tego urządzeniaW czym jest problem? Dlaczego tak się dzieje?

pavbaranov

Wróżenie z fusów daje dwa najbardziej prawdopodobne przypuszczenia: albo brak stosownych sterowników w Ubu i Siduction, albo brak odpowiednich uprawnień w tych dwu ostatnich do podłączenia tego typu urządzenia.

NoRobot

#2
Cytat: pavbaranov w Marzec 21, 2024, 12:56:14 PMWróżenie z fusów daje dwa najbardziej prawdopodobne przypuszczenia: albo brak stosownych sterowników w Ubu i Siduction, albo brak odpowiednich uprawnień w tych dwu ostatnich do podłączenia tego typu urządzenia.
Jak to sprawdzić, żeby nie było wróżenia z fusów i jak to naprawić? Szukanie w journalctl przypomina szukanie igły w stogu siana. Sterowniki mam zainstalowane.

Próba uzyskania dostępu do 'Backup' zakończyła się błędem: Żądane działanie zakończone niepowodzeniem: Error mounting /dev/sda1 at /media/wojtek/Backup: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1, missing codepage or helper program, or other error

linux4ever

Cytat: NoRobot w Marzec 21, 2024, 01:22:39 PM
Cytat: pavbaranov w Marzec 21, 2024, 12:56:14 PMWróżenie z fusów daje dwa najbardziej prawdopodobne przypuszczenia: albo brak stosownych sterowników w Ubu i Siduction, albo brak odpowiednich uprawnień w tych dwu ostatnich do podłączenia tego typu urządzenia.
Jak to sprawdzić, żeby nie było wróżenia z fusów i jak to naprawić? Szukanie w journalctl przypomina szukanie igły w stogu siana. Sterowniki mam zainstalowane.

Próba uzyskania dostępu do 'Backup' zakończyła się błędem: Żądane działanie zakończone niepowodzeniem: Error mounting /dev/sda1 at /media/wojtek/Backup: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1, missing codepage or helper program, or other error

Zainstaluj sobie gnome-disk-utility i ustaw tam montowanie jak root w opcjach zawansowanych.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

NoRobot

Bardzo Ci dziękuję :-) już wszystko jest OK.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum