Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Savoir-vivre wzorowego użytkownika forum

Zaczęty przez pavroo, Lipiec 07, 2014, 01:03:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

1. Zanim zadasz pytanie na forum, sprawdź czy już nie padła na nie odpowiedź na naszym portalu i forum lub nie znajdziesz czegoś w Google. Możliwe, iż nie jesteś pierwszy, który ma takie pytanie lub problem i może warto by było wcześniej poszukać.

2. Pisząc na forum postaraj się umieścić swój problem w odpowiednim dla niego dziale i napisać o nim jak najwięcej szczegółów – ułatwi to innym danie konkretnej odpowiedzi. W tytule posta napisz, czego dokładnie dotyczy problem. Nigdy nie używaj w tytule tych słów: Pilne! Pomocy!, Help!, Ratunku!, Nie działa mi...!, Mam problem!, Problem!, Ja chcę...!, Muszę...! lub takich znaków: :-C ??? @ xxx $ # oraz innych znaków specjalnych. Posty zawierające tego typu znaki będą usuwane.

Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Nie odrabiamy prac domowych za uczniów.

3. Jeśli już zamieściłeś swój post na forum to cierpliwie czekaj na odpowiedź. Nikt tu nie pracuje na etacie i 24h/dobę, a nasze forum to nie Pogotowie Ratunkowe. Może się też zdarzyć, że zagmatwałeś problem i nie otrzymasz odpowiedzi, więc najgorsze co możesz zrobić to spłodzić kolejny, gderliwy post pod spodem krytykując opieszałość forumowiczów. Wiedz o tym, że w ten sposób na pewno nie otrzymasz już żadnej odpowiedzi a jedynie zasłużysz sobie na usunięcie posta i wyeliminowanie Cię z grona użytkowników forum.

Pomagając innym w rozwiązaniu ich problemu, nie zamieszczaj nieprofesjonalnej odpowiedzi typu: "poszperaj w google lub wygoogluj sobie to, czy tamto...". Tym sposobem na pewno nie staniesz się pomocny, a wręcz przeciwnie, swoją małą wiedzą na dany temat możesz tylko pogorszyć sytuację i/lub zrazić do siebie osobę pytającą. Pomyśl, iż nie wszyscy mogą wiedzieć, jak i gdzie znaleźć potrzebne im informacje, dlatego właśnie znaleźli się na naszym forum licząc na Twoją pomoc.

4. Jeśli otrzymałeś już odpowiedź, to zdobądź się również na miły gest dziękując za pomoc i poświęcony Ci czas – może wtedy ktoś zechce Ci jeszcze raz pomóc.

5. Jeśli problem został rozwiązany, edytuj pierwszy wpis wątku, dopisując w temacie [ROZWIĄZANY]. Umożliwi to lepsze dotarcie innych użytkowników do rozwiązania, a zarazem będzie sygnałem dla moderatorów o możliwości zamknięcia wątku. 

6. Na koniec dodam, iż cały materiał zgromadzony na naszym portalu był i jest tworzony charytatywnie! Doceń i uszanuj naszą ciężką pracę. Nie wypisuj głupot w stylu – ,,nie otrzymałem pomocy". Cały nasz portal zawiera tysiące pomocnych Ci materiałów – wystarczy z nich umiejętnie skorzystać. My dwoimy się i troimy poświęcając nasz wolny czas, byś był zadowolony a Twój komputer mógł działać.

Pamiętaj – nie szanujesz nas – my nie szanujemy Ciebie!

Jeśli Twoje zachowanie będzie niecenzuralne (wulgarne), bądź uciążliwe dla innych użytkowników forum - może to spowodować usunięcie Twoich postów a nawet zablokowanie możliwości korzystania z forum! A rejestrując się czy logując na naszym forum tylko po to, by zamieścić spamerską informację z linkiem - narazisz się na bana!

Zespół
Linuxiarze.pl
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum