Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Moje propozycje odnośnie strony

Zaczęty przez Format c, Styczeń 19, 2012, 06:05:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

#15
Dzięki za propozycje. Jeśli zgłosi się więcej osób z podobną opinią - pomyślimy nad zmianą.

Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ratus

#16
@ pavroo

Nie prowadzę polemiki ad personam ani z Tobą, ani z żadnym innym forumowiczem. Dlatego nie czuj sie zobowiązany do tłumaczeń i wyjaśnień. Moje wpisy są absolutnie subiektywne, są tylko opiniami, a nie ocenami, ani tym bardziej krytyką. Szacun dla Ciebie, że podjąłeś się trudu stworzenia i prowadzenia tego portalu i twoim prawem jest prowadzić go tak, jak chcesz. Ale chyba nie zależy Ci  na tym, aby forum stało się towarzystwem wzajemnej adoracji?

A zranione ego obrazonego użytkownika to jeszcze nie koniec swiata  :-)



Pozdrawiam!

Albedo 0.64

#17
Cieszę się że mamy kompromis. Przepraszam, jeżeli ktoś poczuł się urażony z mojego powodu. Moje opinie miały na celu dobro naszego wspólnego forum i nie chciałem nikogo urazić.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

pavroo

#18
@ ratus

Jeszcze raz proszę abyś zapoznał się z moją odpowiedzią. Wszystko w niej wyjaśniłem.

Masz również rację, że wpis jest o wyglądzie strony. Dziękuję wszystkim za wszelkie uwagi.



Moje konkluzje:

1. Usunąłem opisy użytkowników na forum. Mam nadzieję, że liczba postów obecnych użytkowników nie zamydli oczu nowo dołączonym.

2. Osoby z problemami lingwistycznymi, niepełnosprawni ciałem lub duchem mają prawo na forum Linuxiarze.pl pisać w taki sposób w jaki tylko potrafią. Nikt, ale to nikt nie będzie im zwracał uwagi. Osoby takie dostaną przynajmniej odpowiedź od mnie, jeśli będę w stanie pomóc.

p.s.

Jeden z naszych stałych użytkowników poczuł się dotknięty odpowiedzią innego użytkownika, więc ten pierwszy poprosił mnie o usunięcie wpisu. Jest mi z tego powodu bardzo przykro.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

#19


Quote:

Cytuj z ratus w January 1, 2013, 23:08

Ktoś, kto zamieści kilkadziesiąt wypowiedzi - bez względu na ich wartość merytoryczną - otrzymuje etykiete "Doświadczony pingwin". A dajmy na to, spec programista zamieści trzy wpisy - zostaje "Młodszym pingwinem"

Czy to nie śmieszne (dziecinne)? Nie wystarczyłoby podawać np. "Aktywność: 10 postów" ?




Zgadzam się w pełni z powyższą opinią, trzeba z tym zrobić porządek bez oglądania się na demokrację i czekania na więcej głosów.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

ap

#20
Witam

Wobec tego, co Panowie proponują? Nadmieniam, iż są 4 poziomy. Pozdrawiam

ratus

#21
Po co komu etykietka? Moje wpisy świadcza o mnie! Jak również umiejętność posługiwania się polską pisownią, składnią i gramatyką. Moderacja, jak dotąd, o to nie dba. A szkoda.

pavroo

#22
Obserwując wpisy na przeróżnych forach, blogach i innych stronach, z przykrością muszę stwierdzić, iż jest to problem globalny. Musisz wziąć pod uwagę, iż nie każdy jest tak bystry w ortografii jak Ty. Proszę więc zachowaj dystans do tych, którzy popełniają błędy lub posiadają wady fizyczne lub umysłowe uniemożliwiające im zachowanie czystości wypowiedzi.

Pozdrawiam

pavroo

p.s.

Jakbyśmy mieli poprawiać wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne, to zabrakło by dnia (mamy również życie prywatne) a poza tym wpisy straciłyby swój kontekst i wyszło by na to, że wszystkie są moje (po przeróbkach).
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Albedo 0.64

#23
Postarajmy się aby ta dyskusja nie zeszła z pierwotnego toru. Przedmiotem rozważań są etykiety pod nickiem a nie ortografia, nie próbujmy naprawiać internetu ale udoskonalić nasze forum. Jak napisałem powyżej, zgadzam się z opinią ratusa, że wystarczy określenie aktywności na forum. Jeśli administratorzy wolą czterostopniową skalę to powinni użyć etykiet, które nie będą wprowadzać w błąd oceniając zaawansowanie i wiedzę użytkowników na podstawie ilości postów. Teraz wygląda to tak, że "doświadczony pingwin" ma problemy z podstawowymi rzeczami, co źle wygląda w oczach gościa, który odwiedza linuxiarzy w poszukiwaniu porady lub informacji. Linuxiarze.pl to jeszcze młody portal, z czasem ten problem będzie narastał. Pozdrawiam wszystkich.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

ratus

#24
Moderacja nie ma nic poprawiać, czy uczyć pisowni, jedynie zwracać uwagę, że niechlujne wpisy obniżają poziom portalu i są po prostu niegrzeczne wobec innych użytkowników. Portal jest młody i dopiero wyrabia swoją markę, jeśli zamiarem Administracji jest równanie do niedouczonych gimnazjalistów i tolerowanie wpisów byle jakich - cóż, "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz"...

pavroo

#25
1. Wydaje mi się, że nie zrozumiałeś mojej poprzedniej odpowiedzi.

2. Albedo ma rację - odbiegamy od właściwego tematu.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ratus

#26
To jest wątek o wyglądzie strony, założony przez administratora, który też zachęca do wyrażania opinii. I to własnie czynię,  Moją opinię można wziąć pod uwagę, można ją zignorować lub zbanować, Ostatnie, czego oczekuję, to tłumaczenie, dlaczego coś sie robi byle jak, wyjasnianie, kto ma rację, a kto nie, oraz protekcjonalne zbywanie "ty nie rozumiesz, co ja chciałem powiedzieć".

Albedo 0.64

#27
ratus ma dużo racji i dobrych intencji, warto zadbać o renomę i markę portalu póki jest jeszcze młody, z biegiem czasu będzie z tym coraz więcej pracy i problemów jeśli teraz się to zignoruje.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

sir_lucjan

#28
Moje małe uwagi:



1. Czekanie na kolejną wiadomość 5 minut nieco irytuje, zwłaszcza, jak ktoś chce pomagać



2. Forum mogłoby być nieco bardziej czytelne



Poza tym więcej uwag nie mam :)
Dell Inspiron 15-3542 (3542-2538) || Arch Linux || linux-lucjan-git

pavroo

#29
@ 1

Już zmienione :)
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum