Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Partycjonowanie i UEFI

Zaczęty przez irkarlik, Czerwiec 27, 2014, 11:44:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

irkarlik

Mam prośbę. Wasz serwis jest najlepszy jaki spotkałem i na pewno służy

wielu początkującym. Jeżeli możecie to zaproponowałbym aktualizację

partycjonowania dysków. W UEFI  trochę inaczej wyglądają

partycje szczególnie boot-efi. W poradnikach internetowych

nie znalazłem tego-może źle szukałem. Poradziłem sobie, dałem

dystrybucji wgrać się automatycznie, a potem robiąc samodzielnie

partycje, ściągnąłem to co zrobił system w poprzedniej instalacji.

Ale jeżeli ktoś dopiero zaczyna to może mieć kłopoty.

Pozdrawiam. irkarlik

pavroo

#1
To dobry pomysł, dorobię odpowiedni wpis.

Dzięki
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ruus

Witam, wiem że odkopuje stary wątek, ale mam pytanie do pavroo
Cytat: pavroo w Czerwiec 28, 2014, 02:43:09 PM
To dobry pomysł, dorobię odpowiedni wpis.

Dzięki
Czy zrobiłeś ten wpis, bo szukałem go na stronie ale nie znalazłem może mógłbyś podesłać linka.
Jeśli to jest gdzieś na wierzchu to przepraszam za zamieszanie, ale jutro biorę się za instalacje Archa na UEFI i będę potrzebował pomocy w partycjonowaniu.

pavroo

Uppss...
Zdaje się, że ugrzązłem w Sparku i zapomniałem.
Robię testy w ten weekend z instalatorem, to zrobię zrzut z parycjonowania i dodam wpis.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ruus

Cytat: pavroo w Luty 21, 2015, 12:45:04 AM
Robię testy w ten weekend z instalatorem, to zrobię zrzut z parycjonowania i dodam wpis.
Ok, z góry dziękuję. Ja już dzisiaj spróbuje się z tym pobawić, zobaczymy co z tego wyjdzie. Niemniej jednak na wpis czekam :)

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

ruus

Dobra robota, wprawdzie ja sobie wczoraj sam poradziłem, ale z pewnością wielu użytkownikom się to przyda :)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum