Dystrybucje Linux > Arch

instalacja GNOME

(1/1)

dawido171:
Witam

Potrzebuję pomocy, nie mogę zainstalować gnoma w Arch Linux 2011.08.19. Wpisuję wszystkie komendy zgodnie z instrukcją i do momentu instalacji środowiska graficznego wszystko przebiegało bez problemu. Po zainstalowaniu gnome wpisuje kolejne polecenie:exec dbus-launch ck-launch-session gnome-sessionotrzymuję błąd:**(gnome session;1240:)warning**: nie można otworzyć ekranu:Nie wiem o co chodzi bo sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane wszystkie z tej listy:pacman -Ss xf86-videoNa laptopie mam zintegrowaną kartę graficzną:VGA compatibile controler: Intel corporation core Processor Integratet Graphics Controller (ver 02)Proszę o pomoc.

pavroo:
Witaj.

Gdzie wpisujesz to polecenie?

Do pliku : „~ /.xinitrc” ?

Właściwie nie jest to polecenie lecz opcja, którą trzeba na stałe dodać do w/w pliku.

dawido171:
wszystko wpisuje w terminalu jako root. Jedyne co zmieniłem to początkową konfigurację w pliku /etc/rc.conf i mirrorlist, ale wpisane w terminalu:

#exec gnome-sessionteż nic nie daje

pavroo:


Quote:
Właściwie nie jest to polecenie lecz opcja, którą trzeba na stałe dodać do w/w pliku.

Nie wpisujesz tego jako polecenia lecz do pliku w katalogu domowym :

Quote:
/home/ty/.xinitrc

za pomocą dowolnego edytora tekstu.

p.s.

Nie wiem czy to jest w ogóle potrzebne, bo w moim archu GNOME działa bez tego pliku.

Bazyl:
Zna ktos sposob na poprawe wygladu gnome-shell w archu?? od razu po instalacji gnome i gnome-extra razi jedna rzecz, BRAK mozliwosci minimalizacji okna. Motyw okien jest nie dostepny. Zna ktos jakis sposob na poprawe tego wygladu??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej