Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

instalacja GNOME

Zaczęty przez dawido171, Styczeń 18, 2012, 07:18:15 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dawido171

Witam

Potrzebuję pomocy, nie mogę zainstalować gnoma w Arch Linux 2011.08.19. Wpisuję wszystkie komendy zgodnie z instrukcją i do momentu instalacji środowiska graficznego wszystko przebiegało bez problemu. Po zainstalowaniu gnome wpisuje kolejne polecenie:



exec dbus-launch ck-launch-session gnome-session



otrzymuję błąd:



**(gnome session;1240:)warning**: nie można otworzyć ekranu:



Nie wiem o co chodzi bo sterowniki do karty graficznej mam zainstalowane wszystkie z tej listy:



pacman -Ss xf86-video



Na laptopie mam zintegrowaną kartę graficzną:



VGA compatibile controler: Intel corporation core Processor Integratet Graphics Controller (ver 02)



Proszę o pomoc.

pavroo

#1
Witaj.

Gdzie wpisujesz to polecenie?

Do pliku : ,,~ /.xinitrc" ?

Właściwie nie jest to polecenie lecz opcja, którą trzeba na stałe dodać do w/w pliku.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

dawido171

#2
wszystko wpisuje w terminalu jako root. Jedyne co zmieniłem to początkową konfigurację w pliku /etc/rc.conf i mirrorlist, ale wpisane w terminalu:

#exec gnome-session



też nic nie daje

pavroo

#3


Quote:

Właściwie nie jest to polecenie lecz opcja, którą trzeba na stałe dodać do w/w pliku.


Nie wpisujesz tego jako polecenia lecz do pliku w katalogu domowym :

Quote:

/home/ty/.xinitrc


za pomocą dowolnego edytora tekstu.

p.s.

Nie wiem czy to jest w ogóle potrzebne, bo w moim archu GNOME działa bez tego pliku.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Bazyl

#4
Zna ktos sposob na poprawe wygladu gnome-shell w archu?? od razu po instalacji gnome i gnome-extra razi jedna rzecz, BRAK mozliwosci minimalizacji okna. Motyw okien jest nie dostepny. Zna ktos jakis sposob na poprawe tego wygladu??

Zobacz najnowsze wiadomości na forum