Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kłódki przy folderach. Jak zdjąć tę blokadę?

Zaczęty przez s.pod, Czerwiec 07, 2023, 08:33:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

s.pod

Mam w Fedorze zablokowane dokonywanie zmian w kilku folderach z filmami. Przy ikonie folderu widnieją kłódki. Jak to naprawić?

linux4ever

Musisz nadać uprawnienia do dostępu do plików pomocne komendy  to chown i chgrp.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

To zależy od tego gdzie te katalogi się znajdują. Jeżeli nie są na partycji root, tylko w home to tak na szybko, aby się pozbyć tych kłódek to weź spakuj ten katalog a następnie rozpakuj, kłódka powinna zniknąć.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

s.pod

Próbowałem spakować i rozpakować zarówno w Linux w folderze Wideo jak i pod Wind w NTFS i nic. Linuxa mam z BTRFS.

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

A czy próbowałeś kliknąć PPM na folder Wideo, następnie wybrać właściwości i przejść do pozycji uprawnienia.



Zapewne masz zaznaczone tylko odczytywanie, to zmień to na odczytywanie i zapisywanie. Wtedy kłódka zniknie.
Być może że będziesz to musiał zrobić na prawach roota, wtedy uruchom w terminalu sudo nazwa_menadżera_plików.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110


robson75

Cytat: s.pod w Czerwiec 15, 2023, 11:55:42 AM
To Ty nie masz kłódki na folderze Wideo, tylko na katalogach w nim. To zrób jak napisałem wyżej, wejdź we właściwości folderu z kłódką i zmień na odczytywanie i zapisywanie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

s.pod


Zobacz najnowsze wiadomości na forum