Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

dziwny komunikat z aktualizacji AUR (rozwiązany)

Zaczęty przez Piejanto, Maj 17, 2023, 11:25:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Koledzy.
Do aktualizacji Archa używam [pak]

Dziś podczas aktualizacji mojego Arch-a otrzymałem następujący komunikat po aktualizacji systemu, a przed aktualizacją POLAUR

:: Uruchamianie aktualizacji z AUR...
Sprawdzanie...
error: UNKNOWN: Failed sending HTTP request
 nie ma nic do zrobienia

Ponieważ nie byłem pewny, czy nie zerwało się połączenie, bo jestem na skraju zasięgu, powtórzyłem polecenie

pak -Syu --disable-download-timeout
i otrzymałem odpowiedź :

:: Uruchamianie aktualizacji systemu...
Sprawdzanie...
 nie ma nic do zrobienia

:: Uruchamianie aktualizacji z AUR...
Sprawdzanie...
error: UNKNOWN: Failed sending HTTP request
 nie ma nic do zrobienia

:: Uruchamianie aktualizacji z POLAUR...
Sprawdzanie...

Pakiety do aktualizacji:
 nie ma nic do zrobienia

 Czy powinienem się przejmować?

Pozdrawiam wszystkich, którzy wytrwali w niesieniu mi pomocy.

nycko

#1
Błąd związany z ostatnią aktualizacją pakietu curl.

Możesz poczekać prawdopodobnie do przyszłego tygodnia, kiedy zostanie usunięty i odpowiednia aktualizacja trafi do Archa.

Tu masz zgłoszenia po angielsku, jak chcesz więcej szczegółów:
https://github.com/curl/curl/issues/11138
https://github.com/falconindy/auracle/issues/102
GitLab = users/nycko123/projects | GitHub = nycko123 | AUR = packages/?SeB=m&K=nycko123

Piejanto

#2
@nycko

OK. dzięki za info. Linuxowe angielskie texty z trudem czytam i jeszcze trudniej chwytam sens.

Jeszcze gdybyś mi wytłumaczył o co chodzi z tą "migracją do Git" bo niby czytam, czytam i nie ogarniam. Będę wdzięczny. Chodzi o to:

Cytat1) Git migration completed

https://archlinux.org/news/git-migration-completed/

We are proud to announce that the migration to Git packaging succeeded! 🥳

Thanks to everyone who has helped during the migration!

Package sources are now available on GitLab. Note that the bugtracker is still flyspray and that merge requests are not accepted as of now.
We intend to open the issue tracker and merge requests on the Gitlab package repos in the near future.

Mirrors are syncing again, but it may take a bit of time until your mirror of choice has caught up.

For users
Update your system and merge the pacman pacnew /etc/pacman.conf.pacnew file. This is required as we have moved the [community] repository into [extra].

$ pacman -Syu "pacman>=6.0.2-7"

For users of the now deprecated asp tool, you will need to switch to pkgctl:

$ pacman -Syu "devtools>=1:1.0.0-1"
$ pkgctl repo clone linux

nycko

Zmiany ważne są dla opiekunów Archa, opiekunów mirrorów i innych, którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju tej dystrybucji.
Dla zwykłego użytkownika nie ma większego znaczenia poza tym, że trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać aż mirrory zsynchronizują zmiany u siebie (proponuję do środy 24.05).

Możesz w międzyczasie tutaj wkleić zawartość swojego /etc/pacman.conf to spróbujemy przewidzieć, czy napotkasz na jakieś problemy.
GitLab = users/nycko123/projects | GitHub = nycko123 | AUR = packages/?SeB=m&K=nycko123

robson75

Jedyną rzeczą którą musisz zrobić to edycja /etc/pacman.conf, musisz usunąć ten fragment
[community]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist
Następnie wykonaj komendę
pacman -Syu
Bo nie wiedzieć dlaczego deweloperzy Archa postanowili zlikwidować repo community.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Piejanto

#5
@nycko
@robson75

OK. Dzięki za informacje. Usunąłem wpis za pomocą Midnight Commandera.
[community]
Include = /etc/pacman.d/mirrorlist




Piejanto

#6
@nycko
@robson75

Już jest OK.
Po komendzie pacman -Syu zrobiłem na wszelki wypadek

pak -Syu --disable-download-timeout 
i poszła aktualizacja AUR. Do aktualizacji był tylko [yay-bin].

Poszło gładko. DZIĘKI za instrukcje.
               
:: Uruchamianie aktualizacji systemu...
Sprawdzanie...
 nie ma nic do zrobienia

:: Uruchamianie aktualizacji z AUR...
Sprawdzanie...
ostrzeżenie: yay-bin => zainstalowana: 12.0.4-1, dostępna: 12.0.5-1, opiekun: jguer, oflagowana: Nie

Pakiety do aktualizacji:
yay-bin 12.0.4-1 => 12.0.5-1

ostrzeżenie: Pakiety zostaną zaktualizowane w kolejności alfabetycznej. Przerwij aktualizację, jeśli jakikolwiek pakiet musi zostać zaktualizowany przed innym widniejącym na liście. W takim przypadku wykonaj pak -SA nazwa_pakietu, następnie uruchom aktualizację jeszcze raz.

:: Zaktualizować pakiety? [T/n]
:: Uruchamianie aktualizacji systemu...
Sprawdzanie...
 nie ma nic do zrobienia

:: Instalowanie pakietu yay-bin

Zobacz najnowsze wiadomości na forum