Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linuks w porównaniu z Windowsem

Zaczęty przez krzysiekp, Maj 27, 2014, 06:07:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tomasz Wójcik

Witam ,jestem nowy i chciałbym dorzucić swoje trzy grosze.Linux jest lepszy .Dosyć jasno to wytłumaczono.Miałem poprzednio XP.Jak WM zaczoł bruzdzić ,przypadkowo usłyszałem o Linuxsie.Szybka decyzja ,przesiadam się .Tak byłem zdesperowany że zamówiłem płytę z Linuxsem.Nastepnie zainstalowałem  ,a XP-ka skasowałem na zawsze.Niepowiem miałem małe problemy.Rozwiązałem je w bardzo prosty sposób.Od znajomego pożyczyłem drugi komputer.Nanim szukałem pomocy w czasie uruchamiania tego pierwszego .Jak się chce to morzna wszystko zrobić,i ja to zrobiłem.Na koniec dodam tylko że mam 68 lat i komputera urzywam od około 2,5 roku.Nigdy wcześniej nie miałem komputera.Linux jest bardzo dobry i prosty.Kropka.Pozdrawiam wszystkich malkontetów .Więcej wiary w siebie.POZDROWIENIA!

bos_kg

Tak jak kolega wcześniej wspomniał uwarzam tez swego czasu mając xp chwiloro kilka dni korzystałem x Linux Licoris i gdybym chciał to bym korzystał do teraz i potem korzystałem z win 7 teraz win 10 ale wpadł mi taki malutki acer one d270 i ze jest słaby win wieszał się to popytałem na forach co zrobić win wiesza się polecono mi linuxa mint i od wersji mate kturą na wersje rose bo ma wsparcie do 2020 jest zainstalowałem i puki co chwale brak mi tylko jak w windows w oknie komuter ikony dysku od 2 partycji aleto nic mam ksziązkę o tym linuxie i zamierzam na netbooku mieć tego linuxa a i pouczyć się jego poznać go poczym korzystać z niego gdyz jest wart a fakt jak znamy komendy to w linux łatwiej instaluje się nawet z centrum oprogramowania łatwiej albo raz w konsoli wpiszesz i działa jak nalezy albo w centrum oprogramowania klikniesz i juz a eindows klikasz i czytasz aby nic co nie chcesz dodatkowo zainstalowało  a i połowe masz programuw razem a windows brak tego jak i linux ma sterowniki w sobie bynajmiej pod stary komputer a windows ni lubie windows bo nie trzebaznać komęd konsoli ale za to wszystko trwa spiro oraz daje nam to czrgo nie chcemy często  moje spostrzezenie 

krzysiekp

Odgrzebię ten temat by podsumować moje zmagania z Linuksami. Gdy kupiłem nowego kompa, znacznie, znacznie szybszego to zapomniałem o Linuksie zupełnie. Korzystam z Windows 7 i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem problemów z tymi systemami. To chyba kwestia co się robi na komputerze, jakie strony odwiedza i jak korzysta.Czasowo to korzystam przez wiele godzin dziennie. Jeśli ludzie mają problem ze stroną "dobreprogramy.pl" że niby wirusy w programach itd. i nie potrafią sobie z tym poradzić to o czym tu mowa. To samo z instalacją sterowników. Na windzie mieć z tym problem to już trzeba mieć "talent".
Nawet na wirtualnej maszynie mam 2 systemy windows (XP i Win 7). Za dużo minusów mają Linuksy jak dla mnie.
Najlepsze programy są pod windows pisane i mimo usilnych starań nie znalazłem godnych zamienników albo prawidłowo działających pod Wine. A ile problemów jest/było choćby z pracą programów pod Wine. Teraz pewnie jest lepiej w niektórych wypadkach. Ale samo to że istnieje strona z opiniami ludzi co i jak działa albo nie pod Wine świadczy o tym czym jest Linuks. Przypomnę, że staż jesli chodzi o komputer mam 16 letni więc moja opinia o windowsach jest zasadna. Próbowałem zrobić przesiadkę albo mieć jako drugi ale nie wyszło. Nie dla mnie ten system. Dobrze, że zaczynałem przygodę z kompem od Windowsa. Inaczej bym się zniechęcił na pewno. Szczególnie że 16 lat temu Linuks nie był tym samym Linuksem co teraz.

Albedo 0.64

@krzysiekp: Życzę ci zadowolenia i takiego samego zdania o Windows gdy kupisz następny "nowy i znacznie szybszy" komputer z usługą Windows 10. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

@kszysiekp: Jak tak bardzo kochasz tego windowsa to po co rejestrowałeś się na tym Forum przecież pisze jak byk że to Forum Linuxiarzy a nie windowsa. Chyba że windows Ci płaci za te bzdury które wypisujesz.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

christo

Tak ogólne [are groszy można wtrącić.Na poczatku był dos 6 potem szaleństwo dos 6.22 i winda 3.1 potem szał 3.11...... także argument mam kompa 16 lat to ni z gruszki ni z pietruszki też miałem kiedyś wrotki i rowerek na 3 kółka , przygodę z linuksem zaczołem od czerwonego kapturka dawno temu i slacka , niestety w robocie była winda xp i 2000 także sambę stawiałem na slacku.W porównaniu z tamtymi systemami te obecne to jakiś king size jest , co prawda tamte były stabilniejsze jak sie coś wpisało to działało.Po utarczkach z ubu studio i różnych próbach z fedorą , zostałem na ubu ale jak im odwaliło z Unity to przesiadłem się na minta najpierw cinnamon a obecnie 17.3 KDE .Mam więc jakieś porównanie mint KDE 17.3 to jest to co tygrysy lubią najbardziej na drugim kompie mam kolejne różne przymiarki fedory , maui , neo , ostatnio manjaro i wszystkie generalnie odpadają , jak ktoś zaczyna od Plasmy 5-tki to nie ma porównania z komfortem i dopracowaniem KDE 4-eczki.Winda nie ma szans nawet zagościć na moim kompie , moja małżonka totalna blondynka też nie ma żadnych problemów z pingwinem , nawet nie zauważa różnicy.Trochę się rozpisałem ale tutaj nie ma co porównywać.
Pozdrawiam

robson75

@christo: Zgadzam się z Tobą kolego co do KDE4 jest po prostu piękne i te efekty pulpitu. ja obecnie jestem na dystrybucji ROSA Fresh R8 KDE i muszę przyznać że windows nie dorasta do pięt KDE4. A co do KDE5 czyli Plasmy to moim zdaniem jeszcze daleka droga przed nim aby było tak stabilne jak KDE4.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

christo

Ze stabilnością masz rację jak ktoś napisał tym Plasma przewyższa KDE4 że ma wsparcie aktualne i chcąc nie chcąc jednak zaczynam na innym lapku przechodzić na Plasmę .Fajne są te aktywności na Plasmie , troszkę robią za niezależne pulpity KDE4.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum