Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Pearl OS 13

Zaczęty przez MSki, Maj 01, 2023, 10:35:03 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Zachęcony filmem z YT
https://www.youtube.com/watch?v=M4jaYchwAfA
pobawiłem się tym systemem w wersji live.
Jest Compiz, jest kolorowo i jakby "Makowo", a nawet jakby luksusowo ;-).
Pearl OS 13 bazuje na Debianie 12 "Bookworm", którego wersja rc1 (testing)została nie tak dawno upubliczniona w sieci.
https://www.linuxcompatible.org/story/debian-12-rc1-live-images-released/


robson75

No i co z tego że jest compiz, to z tego powodu mam ten system instalować ?
Osobiście po 3 i pół roku używania compiz zrezygnowałem z niego całkowicie, a to z tego względu że chcąc uruchomić jakąkolwiek grę przez wine, to się gra nie uruchamiała tylko wyrzucało mnie do ekranu logowania, i tak w koło macieju. Obecnie jadę na xfwm4 + picom i zero problemów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Nie lubię tego typu projektów. Przypomina to MacOS, jeżeli MacOS na oczy widziało się na niewyraźnym zrzucie i wszystko, co system ma mieć do zaoferowania, to panel w odpowiednim miejscu (przekonanie, że na dole to Windows, na górze MacOS) i motyw. Przez to, że to tylko kiepsko próbuje udawać inny system, wyszła parodia, a nie coś, co bym komukolwiek pokazał, a już na pewno tego w życiu nie polecił.

Od strony debianowej: nie ma Debiana RC - to instalator dostał wersję RC. Druga sprawa, że ten Pearl bazuje na Debianie 12 i nazywa siebie wersją rolling release, co trochę nie pasuje, bo ten system nie rolluje od jakiegoś czasu wcale i zaczęło się to na pewno wcześniej niż wydanie tej całej wersji rolling.

Od strony wkładu Pearl: użytkownik dostaje popsutego Debiana, którego zaraz (znowu) "devowie" porzucą. Strona jest bardzo napierdziana starymi informacjami, forum jest zamieszkałe przez boty spamujące krypto. Jest za dużo lepszych dystrybucji, żeby tą zawracać sobie głowę.
myk byle jak jako tako

MSki

Czy ja Szanownym polecam to distro, czy ekscytuję się Compiz-em ? NIE.


Zobacz najnowsze wiadomości na forum