Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja SparkyLinux 6.6 Xfce na pendrive

Zaczęty przez Kmicitz, Kwiecień 26, 2023, 11:17:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kmicitz

Witam.

Właśnie testuję najnowszą wersję Sparky i wygląda ciekawie.
Próbowałem zainstalować go na pendrivie 4GB (akurat mam takich zabawek kilkadziesiąt), i wywala mi taki błąd:

Błąd rozpakowywania obrazu "/run/live/rootfs/filesystem.squashfs" rsync zakończyło działanie kodem błędu 11.

Zakładam, że ten pendrive jest za mały, ale instalator nie zgłaszał żadnych problemów ani ostrzeżeń podczas przygotowywania instalacji.

Podpowie ktoś coś ?

melis

Na pierwszy strzał obstawiam błąd zapisu, spowodowany przedwczesnym jego zakończeniem. Podczas operacji na pendrive wybierz opcję bezpiecznego jego wysunięcia w menadżerze plików. Nie nastąpi to od razu, a dopiero po prawidłowo zakończonej operacji, dzięki czemu bedziesz miał pewność, że synchronizacja zapisu powiodła się.

robson75

Do uruchamiania live ISO używam ventoy, i wgrywam je poleceniem
sudo rsync *.iso /run/media/robson/Ventoy --progress -ahA po zakończeniu wgrywania puszczam w terminalu komendę
syncI po zakończeniu synchronizacji bezpiecznie odmontowuje pendraka.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum