Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Power save

Zaczęty przez ubuntus, Kwiecień 22, 2023, 09:01:56 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ubuntus

Witam Wszystkich .

Mam taki problem z trybem suspend . Ubuntu 22.10 uruchomione w wersji live z pendriva.
Wprowadzam go w tryb suspend ,wchodzi w ten tryb ale potem nie mogę go wybudzić ani klawiaturą ani myszką. Na przycisku POWER komp miga dioda. Komp desktop. Mogę wybudzić przyciskiem Power  komputera, wychodzi z uśpienia ale monitor i klawiatura dalej są zablokowane.
Czym oprócz przycisku power można jeszcze skutecznie wybudzić ten komputer ?

melis

Nie wiem na ile ma znaczenie, że to przejściowa wersja systemu, a także jej uruchamianie z nosnika wymiennego. Obstawiam - jeśli ustawienia opcji w bios, odnośnie zarządzania trybami S są poprawne, to zainstalowany system powinien prawidłowo reagować na suspend i wake - też pod warunikiem, że nie jes to błędem tej wersji.

ubuntus

Dodam , że pod Windows działa to dobrze. Ale tam mogę ustawiać czym mogę wybudzać a tutaj nie.
Mogę ustawiać tylko  wejście w tryb uśpienia. Sprawdzałem różne dystrybucje Ubuntu ,od ubuntu 17.1, 20 LTS,21 , 22.04 itp. Wszędzie to samo.
Pzatym Fedora, sparky, MX ,Kali itp i wszędzie to samo.
Melis- a jaki linux masz u siebie i czy to uśpienie działa u ciebie prawidłowo ?
Myślę ,że na forum jest sporo użytkowników wersji live Ubuntu czy tez innych dystrybucji LIVE  i czy u nich to działa ?
W necie znalazłem sporo wątków angielsko języcznych na temat problemów z uśpieniem w tym też takie , że ktoś nie chciał wybudzania klawiaturą lub myszką i nie mógł sobie z tym poradzić.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum