Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Drukarka Brother HL-L23500W Linux Sparky rozpoznaje, ale nie drukuje

Zaczęty przez Andrzej500, Kwiecień 15, 2023, 02:59:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Andrzej500


Drukarka Brother HL-L23500W jest rozpoznawana, ale nie drukuje

Drodzy Linuksiarze, od lat używm Linuksa, ale jako amator. Teraz mam problem z drukowaniem po zainstalowaniu nowego Sparky. Może pod Linuksem nie da się tego problemu rozwiązać i muszę sobie jednak zamontować Windowsa? Naprawdę już nie wiem.

Proszę więc o pomoc. Zainstalowałem sobie na starym laptopie po zamianie dysków an SSD Linuxa Sparky i chodzi jak burza. Rozpoznaje wszystko, także moją drukarkę, ale... nie drukuje. Moja drukarka to Brother HL-L23500W. Na innym laptopie też miał Linux Mint problemy z tą drukarką, bo jej pamięć ciągle wysiadała i były problemy. Ale tutaj Linux Sparky nie pozwala w ogóle na niej drukować i mam już całą kolejkę oczekujących na wydrukowanie plików. A kiedy próbuję samodzielnie zainstalować ściągnięte od Brother sterowniki, Linux Sparky odmawia ich instalacji.
Czy może mi ktoś pomóc, czy może lepiej powrócić do Windowsa, bo ten problem jest nierozwiązywalny dla tego dość rzadkiego modelu drukarki, jakim jest Brother HL-L23500W?

Podsumowanie:
Czy w ogóle istnieją do tej drukarki Brother HL-L23500W AKTUALNE sterowniki pod linuxen? Bo z Windowsem działa bez problemu.

Jeżeli ISTNIEJĄ AKTUALNE sterowniki do drukarki Brother HL-L23500W dla Linuxa Sparky, to jak je zamontować, aby drukarka DRUKOWAŁA?

Proszę o profesjonalną pomoc. Jeżeli NIE JEST TO WBREW REGULAMINOWI, to podaję adres mailowy z prośbą o przesłanie kopii odpowiedzi: andshaiy(at)w.eu lub  slim(at)w.eu.

Pozdrawiam – Andrzej


Zobacz najnowsze wiadomości na forum