Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązany] Zmiana rozdzielczości ekranu

Zaczęty przez robson75, Marzec 30, 2023, 03:30:01 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Mam problem z xfce4, a mianowicie domyślna rozdzielczość ekranu to 1360x768, i wtedy normalnie mi startuje sesja xfce. Ale ta rozdzielczość mi nie odpowiada, i gdy ją zmienię na 1024x768 to sesja po ponownym zalogowaniu nie startuje, jest tylko czarny ekran z kursorem. I dzieje się to tylko jak wyłączę compiz aby przełączyć się na xfwm4. I tu moja prośba do userów xfce4, aby sprawdzić czy u Was jak zmienicie rozdzielczość ekranu są te same objawy co u mnie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Okazało się, że problemem jest najnowszy pakiet xf86-video-intel downgrade rozwiązuje mój problem. Pamiętam, że kiedy była aktualizacja do wersji 1:2.99.917+923+gb74b67f0-1, pulpit nie ładował się po restarcie. Dopiero po edycji pliku /etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf do którego musiałem dodać tą linijkę
Opcja ,,DRI" ,,2"To ładuje pulpit normalnie, ale tylko wtedy, gdy compiz jest włączony. Na xfwm4 w ogóle się nie ładuje.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum