Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[Rozwiązane] Jaka przeglądarka do dokumentów PDF

Zaczęty przez robson75, Marzec 24, 2023, 01:06:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Przez jakiś czas używałem epdfview i byłem zadowolony, ponieważ była tam opcja do wybrania przeglądarki np.FF do otwierania linków z danego dokumentu PDF. Ale niestety tydzień temu byłem zmuszony przeinstalować Archa, bo go po prostu popsułem. I się okazało że epdfview nie wiedzieć dlaczego wyleciał z repo (nie ma go nawet w AUR). Ale jest za to epdfview-gtk3 który mimo skonfigurowaniu opcji aby otwierać linki nie działa.
Więc tu moje pytanie, czy znacie jakis program do przeglądania dokumentów PDF z możliwością uruchamiania linków. Oczywiście mam DE xfce4 i nie chcę instalować programów typu Okular.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

linux4ever

Spróbuj evince ale nie wiem czy otwiera linki.

Możesz też zathurę,foliate lub koreader.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

W takim razie zbuduje sobie epdfview-gtk3, bo najbardziej mi odpowiada, a że nie otwiera linków, no cóż, mówi się trudno, i żyje się dalej.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov


robson75

Cytat: pavbaranov w Marzec 24, 2023, 03:32:24 PMHmmm... A atril lub Xreader?
Testowane, niestety żadna z nich nie otwiera linków.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Okazało się że testowałem otwieranie linków na jakimś trefnym dokumencie pdf, jednak epdfview-gtk3 otwiera normalnie linki.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

ciubaka

Ostatnio zaprzyjaźniłem się z programem Foxit, szczerze polecam, ale nie testowałem go jeszcze na Linuxie, tyle że widzę, że jest przewidziany i dla 32 i dla 64 bit.

pavbaranov

Cytat: ciubaka w Marzec 27, 2023, 10:27:31 AMOstatnio zaprzyjaźniłem się z programem Foxit, szczerze polecam, ale nie testowałem go jeszcze na Linuxie, tyle że widzę, że jest przewidziany i dla 32 i dla 64 bit.
Jedna tylko uwaga - Foxit Reader dla linuksa został porzucony przez producenta w 2020 r. i od tej pory nie otrzymuje nawet poprawek bezpieczeństwa. Oprogramowanie własnościowe, a zatem nie ma nawet szans na przejęcie tego przez kogoś.

mr.aro

xpdf - bardo dobry, można kopiować text, odnośniki ok...

sovtware

@robson75 a nie lepiej przez przeglądarkę otwierać pliki PDF ? wtedy chyba z otwieraniem linków nie powinno być problemów

robson75

Cytat: sovtware w Październik 21, 2023, 10:40:26 AM@robson75 a nie lepiej przez przeglądarkę otwierać pliki PDF ? wtedy chyba z otwieraniem linków nie powinno być problemów
Jak pisałem wyżej, epdfview-gtk3 normalnie uruchamia linki.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum