Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak zaisntalować sterownik własnosciowy na laptopa mint z nvidia ?

Zaczęty przez ittomix904, Marzec 16, 2023, 05:29:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

ittomix904

Jak w temacie jak zainstalować sterownik do 12 letniego laptopa samsung r780 z kartą nvidia 310M ?

linux4ever

Najpierw pobierasz go z strony producenta potem jeśli jest skompresowany  musisz go rozpakować np engrampą z p7zip.

Następnie w terminalu wpisujesz cd sciezka do folderu szukasz czy ma w sobie instalator .sh jesli tak to wpisujesz chmod +x instalator.sh a potem ./instalator.sh

Jeśli natomiast chcesz go jako paczkę .deb musisz ustawić w /etc/apt/sources.list repozytorium non free.

Potem sudo apt update następnie  sudo apt install nazwa sterownika i gotowe.

Jeśli to nie pomaga zobacz tem poradnik:

https://itsfoss.com/nvidia-linux-mint/

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Cytat: linux4ever w Marzec 16, 2023, 06:01:39 PMNajpierw pobierasz go z strony producenta potem jeśli jest skompresowany  musisz go rozpakować np engrampą z p7zip.

Następnie w terminalu wpisujesz cd sciezka do folderu szukasz czy ma w sobie instalator .sh jesli tak to wpisujesz chmod +x instalator.sh a potem ./instalator.sh

Jeśli natomiast chcesz go jako paczkę .deb musisz ustawić w /etc/apt/sources.list repozytorium non free.

Potem sudo apt update następnie  sudo apt install nazwa sterownika i gotowe.

Jeśli to nie pomaga zobacz tem poradnik:

https://itsfoss.com/nvidia-linux-mint/


Pisz takie rady, których jesteś pewien i w taki sposób, żeby osoba, która nie ma jeszcze obeznana, mogła je zrozumieć.

@ittomix904, Mint ma narzędzie graficzne do wyboru sterowników Nvidii. Znajdziesz je pewnie pod nazwą Sterowniki lub podobną. Wersja sterownika, którą powinieneś wybrać, to 390.
myk byle jak jako tako

melis

ittomix904 Mam nie wiele młodszego laptopa z serii Samsunga 530. O ile w Ubuntu, Mint (nie lmde), Mx Linux, Arch, Manjaro, OpenSuse, Endeavour os sterownik jest dość łatwo zainstalować i często w systemach tych (nie których) występują dobrze działające aplety do jego instalacji, o tyle w Debian oraz LMDE, sterownik musisz zainstalować ręcznie, korzystając z opcji bumblebee, bądź prime. Na jednej jak i drugiej opcji, nie udało się mi wymusić renderowania na karcie nvidia. Sterownik zainstalowałem, ale przełączenie było dla mnie nie możliwe. W systemach, które wymieniłem (poza LMDE, Debian), karta moja - nvidia 540M - działa bardzo dobrze.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum