Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Slackware -"strasznie trudny system " prawda czy mit?

Zaczęty przez darekradzan, Sierpień 15, 2014, 02:04:27 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

darekradzan

Witam , moje pytanie dotyczy systemu Slackware , ile prawdy jest w stwierdzeniu , ze Slackware jest tylko dla zaawansowanych uzytkownikow linux-a , posiadajacych oprocz tego mnostwo czasu i cierpliwosci
Z gory dziekuje za wszystkie wiadomosci
pozdrawiam

Ps
@pavroo , wiem ze zawsze mozna na Ciebie liczyc , tak ze chcialem powiadomic Ciebie , ze ten Sabayon to naprawdę nie za dobry system, potwierdzily sie jego zle recenzje w moim przypadku rowniez , skorzystalem z Twoich sugestii i ucze sie dalej na Debianie , ale chciałbym zainstalowac jesdzcze jeden system , taki na ktorym mozna "dobrze zapoznac sie z linux-em " i mysle o Slackware , czekam na Twoje sugestie , bo wiem ze jak zwykle beda trafne , wszystkiego dobrego , mam nadzieje ze w koncu wybierzesz sie na to piwo nad morze , pozdrawiam

sockenesser

no trzeba więcej czasu poświęcać na dopieszczenie takiego systemu, a cierpliwość jest niezbędna każdemu, kto zamierza bawić się w distro bardziej... uniksowate.
slackware jest trudniejsze od debiana, ale da się to obsłużyć i nawet pracować. najtrudniejsza jest instalacja, potem już łatwiej, chociaż zainstalowanie czegokolwiek jest bez menadżera pakietów raczej uciążliwe.
może lepiej spróbuj najpierw archa- też sporo zabawnej dłubaniny, ale nie ma męczeństwa z instalowaniem pakietów:)

darekradzan

@sockenesser
Dziekuje Ci bardzo za cenne wiadomosci  , reasumujac raczej nie polecasz slackware
pozdrawiam

Albedo 0.64

"Wszystkie drogi prowadzą do Slackware..." - to stare powiedzonko które gdzieś kiedyś słyszałem. Slackware podobnie jak Debian, w swej pierwotnej, surowej formie nie jest łatwe. Ale od czego są forki? Spróbuj Slax'a zanim postawisz krzyżyk na Slacku.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

darekradzan

@Albedo 0.64
Dzieki Albedo , akurat czytalem na temat Slax-a , o ile dobrze zrozumialem to prawie Slackware ,tylko dla poczatkujacych , mniej wiecej takie cos jak Sabayon dla Gentoo , chyba sie nie myle , prawda?
jedyna co mnie do niego troche zniecheca to srodowisko graf. nie lubie kde , nie wiem dlaczego ,zaczalem pracowac na xfce i jakos inne srodowiska mi nie podchodza , chociaz zdaje sobie sprawe ze kde jest chyba bardziej przyjazne dla uzytkownika

Albedo 0.64

Nie mylisz się co do Slaxa. Wybór środowiska jest kwestią gustu i przyzwyczajeń. Uważam, że KDE jest równie funkcjonalne co Xfce lub Gnome. Jeśli preferujesz Xfce a chcesz zapoznać się z Slackware to rzuć okiem na Salix: http://linuxiarze.pl/salix-os-14-1-xfce/
Trudne jest tylko to, czego nie znamy i nie umiemy. Reszta to łatwizna ;)
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

darekradzan

@Albedo 0.64
Dziekuje za" słowa otuchy", zaraz  poczytam o Salix-ie , pozdrawiam serdecznie

Ps.   Powiem Ci szczerze , ze ten Slackware kusi strasznie , chyba dlatego ze krazy wokol niego tyle roznych "legend" , ze niby poznasz Slackware to poznasz w ogole linux-a , itp , a jesli chodzi o KDE , to glownie przeraza mnie jego zasobozernosc , komputer mam nie pierwszej mlodosci , niby ostatnio troche w niego zainwestowalem -lepszy procesor , zwiekszylem ram do 4GB , ale jednak swoje lata ma , a na nowy na razie mnie nie stac , ale bede sie uczyl czytal , fajnie ze sa tacy ludzie Twojego pokroju,ktorzy dziela sie swoja wiedza , tak powinno byc , tak ze biore sie za lekture Salix-a , pozdrawiam serdecznie 

Albedo 0.64

Ja mam niezbyt nowy ale mocny sprzęt na którym KDE śmiga aż miło. Mimo to preferuję lżejsze środowiska ze szczególnym wskazaniem na MATE lub LXDE. Jak wspomniałem, jest to kwestia gustu i przyzwyczajeń. Nawet na najnowszym komputerze "lżej" znaczy "lepiej". Slackware to wielka legenda podobnie jak Debian czy Red Hat i na pewno jest wart poznania. Ucz się, czytaj i wybierz to, co dla Ciebie będzie najlepsze. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

darekradzan

@Albedo 0.64
Witam , mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie ,jako czlowieka bardzo obeznanego w swiecie linux-a , a w ogole do wszystkich ktorzy maja ochote odpowiedziec , a wiec :  czy miales jakas stycznosc z systemem "Frugalware " , jesli tak to jakie sa opinie, Twoje (Wasze) , na jego temat   ,pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum