Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali Linux instalacja sterowników karty USB WiFi

Zaczęty przez janstop84, Marzec 13, 2023, 01:33:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Piotr ale co za różnica, czy kali, czy bimbaraja live :D Nie system tu jest kluczem, a narzędzia w nim zawarte. Mniej byś się najeżył, jakby autor zamiast o system, pytał stricte o obsługę narzędzi jak nmap na ten przykład? Rzucaja sie dzieciaki na Kali, tudzież inny podobny system, jednocześnie nie stanowiąc żadnego zagrożenia, bo zwyczajnie nie umieją. A swoją sieć jak najbardziej - jeśli to ich właśnie interesuje - winni łamać do łez i nie ma w tym niczego złego zupełnie. Dziwi mnie, nazywanie pewnych narzędzi "przestępczymi". Wszak wydaje się mi, że nie w tym celu powstały, a właśnie do obrony, bo przez rozpoznanie słabości, można zacząć pracę nad wzmocnieniem tych obszarów. A wracając do tematu: janstop84 dlatego masz używac np połączenia modemowego, aby znaleźć się poza własną siecią. Jeśli masz router, to adresy za nim, zaczynają się od np 192.178.1.75 - przykład - a Ciebie interesuje IP, które komputery pozostawiają po sobie w sieci, czyli ip dostawcy. Bo "atak" zostanie przeprowadzony wpierw na router, a dopiero potem na poszczególne adresy wewnętrzne. Z tych miedzy innymi przyczyn, prezentowane przykłady nie działają u Ciebie plus to, że router może mieć też aktywna blokadę skanowania portów. Temat generalnie rzeka, ale jesli interesują Ciebie właśnie te zagadnienia to wiedz, że nie system jest tu kluczowy, a narzedzia w nim zawarte. Zresztą o tym też wspomniał wcześniej Piotr. Tak czy inaczej, nie zniechęcaj się.

janstop84

Melis jeśli nazywasz mnie dzieciakiem? To mam 49lat.

janstop84

Piotr_1988-nie próbowałem Fedora Security bo nie wiedziałem o jego istnieniu. Pobiorę to i spróbuję.

Piotr_1988

Cytat: melis w Marzec 15, 2023, 07:10:58 PMPiotr ale co za różnica, czy kali, czy bimbaraja live :D
A no taka, że zamiast instalować jakieś dziwo lepiej jest zainstalować którąś z główych dystrybucji. Mniej z nimi jest problemów, a gdy wystąpią, łatwiej jest pomóc/znaleźć pomoc. Kali jest ponadto forkiem Debiana, o którym opinie ogółem pozytywne nie są.

Cytat: melis w Marzec 15, 2023, 07:10:58 PMDziwi mnie, nazywanie pewnych narzędzi "przestępczymi". Wszak wydaje się mi, że nie w tym celu powstały, a właśnie do obrony, bo przez rozpoznanie słabości, można zacząć pracę nad wzmocnieniem tych obszarów.
Wirusy komputerowe też tworzy się po to, by testować podatność na infekcję własnego systemu lub skuteczność oprogramowania antywirusowego? Czy też tworzy się je po to, by infekować cudze urządzenia wyrządzając na nich szkody, wykradając dane, wyłudzając od ludzi pieniądze, itp., itd.?

Może wejdę na forum programistycznne i napiszę "hej, pomóżcie mi napisać wirusa, który wyrządza to i tamto; oczywiście będę go testować wyłącznie na własnym systemie i wyłącznie w celu nauki".

janstop84 - Nie bierz tego do siebie: popatrz tylko jak to wszystko brzmi. Reakcje ludzi na forach są naturalne...
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

janstop84

Zastanawiam się nad jednym. Jakiś czas temu wyszły telefony Nokia oparte na platformie SL3 . Simlocki w tych modelach były usuwane przez odczyt pliku hash i wyliczanie metodą bruteforce . Wiem ,że stosowano wtedy do tego mocne karty graficzne Radeon. Nawet po 3 karty  się konfigurowało Ciekawe czy jakiś program w kali linux poradził by sobie z odczytem takiego kodu ?

melis

Piotr wydaje się mi, że tu dość mocno generalizujesz. Zważ, że materiałów na temat używania narzędzi do inspekcji sieci, jest mnóstwo, łącznie z tymi video. Tych o tworzeniu "wirusów", już nie koniecznie.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum