Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Kali Linux instalacja sterowników karty USB WiFi

Zaczęty przez janstop84, Marzec 13, 2023, 01:33:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janstop84

──(kali㉿fuck)-[~]
└─$ dhclient wlan0
RTNETLINK answers: Operation not permitted
               

linux4ever

Cytat: janstop84 w Marzec 15, 2023, 10:06:44 AM──(kali㉿fuck)-[~]
└─$ dhclient wlan0
RTNETLINK answers: Operation not permitted
               

zobacz sudo dhclient wlan0

Bo pisze że operacja nie jest dozwolona.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

janstop84

Jak najadę kursorem na ikonę WIFi to pokazuje , że ta karta jest połączona. Ale jak  próbuję wejść na jakąś stronę to nie wczytuje strony.

janstop84

Trochę zmienię temat. Ale od razu uprzedzę pytania typu:chcesz komuś coś zepsuć itp.Do instalacji   kali linux skusiłem się chęcią nauczenia się czegoś nowego. I wszelkie testy chcę przeprowadzać na swojej sieci i swoich laptopach. Tak,że nie mam zamiaru nikomu się gdzieś włamywać.Obejrzałem na yt film gdzie  gość  pokazuje różne sztuczki np;przy pomocy nmap i w pisaniu polecenia nmap -A i adres ip naszej ofiary pozyskał info jaki system ofiara ma na komputerze. Więc zrobiłem to samo u siebie ale  info systemie  brak.  Kolejny  program to wifite -gdzie gość pozyskał hasło do sieci wifi.U mnie oczywiście nie udało się to.Więc zastanawiam się czy to naprawde działa?

PomPom

Z tym, co ja pisałem, to dziwne, ze wam pokazuje jako nieszyfrowane. U mnie działa normalnie. Przyjąłem ogólnie, że na Kali neta nie masz, ale jak masz, to po kabelku: sudo apt install firmware-misc-nonfree
myk byle jak jako tako

janstop84

Nie neta mam.Tylko  z tego co widziałem na yt to zalecane jest niby  użycie karty usb żeby złamać hasło do wifi.Chyba wtedy rozłącza kartę wbudowana i działa na tej usb.Tak mi się wydaje.A musi być po kabelku?

PomPom

Nie musi być po kabelku. Chodzi o to, żeby internet był, bo bez tego nie pobierzesz pakietu z repozytorium.
myk byle jak jako tako

janstop84

Problem jest tym ,że teraz pasuje wpisać hasło do sieci żeby ta karta się połączyła  z moją  siecią wifi.Pewnie przydał by się jakiś program albo coś  do tej karty żeby tam wpisać hasło.

dawciobiel

Cytat: janstop84 w Marzec 15, 2023, 11:05:16 AMJak najadę kursorem na ikonę WIFi to pokazuje , że ta karta jest połączona. Ale jak  próbuję wejść na jakąś stronę to nie wczytuje strony.

To że masz kartę wykrytą, czyli masz system ma do niej sterowniki, że karta "działa", że nawet interfejs jest podniesiony to jeszcze nie znaczy, że jest prawidłowo skonfigurowany czy tak jak to jest wymagane w przypadku WiFi - że karta nawiązała połączenie z innym hostem (np. acesspointem czy inną kartą wifi itp.)

Więc gdybyś wpisał w google:
how to connect to wifi under linux console kali
(lub odpowiednio to samo w jęzku polskim)

i na przykład wszedł w któryś z pierwszych linków...
How to Connect to Wi-Fi on Kali Linux

a potem postępował zgodnie z tutorialem... to kto wie? kto wie? Może by się udało!

$ iwlist wlan0 scan

$ iwlist wlan0 scan | grep ESSID
  ESSID="YOUR-ESSID-FROM-YOUR-WIFI-NETWORK"
  ESSID="SOME-OTHER-NETWORK-ESSID-1"
  ESSID="SOME-OTHER-NETWORK-ESSID-2"

$ nmcli d wifi connect YOUR-ESSID-FROM-YOUR-WIFI-NETWORK password YOUR-PASSWORD



lub zamiast powyższych komend za pomocą nmtui
.. i postępował zgodnie z "kreatorem" połączenia.


dawciobiel

#39
Cytat: janstop84 w Marzec 15, 2023, 01:41:24 PMProblem jest tym ,że teraz pasuje wpisać hasło do sieci żeby ta karta się połączyła  z moją  siecią wifi.Pewnie przydał by się jakiś program albo coś  do tej karty żeby tam wpisać hasło.

Nie wiem, nie pamiętama a za leniwy jestem aby odpalić serwer i sprawdzić jak ja to mam w skrypcie napisane.
A leniwy jestem tylko dlatego, że po tym co napisałeś stwierdzam, że Tobie nie chce się zadać odpowiednio sformułowanego zapytania w google. [1]

Na szybko Ci powiem, że przecież w najgorszym przypadku możesz sobie "beszczelnie" stworzyć skrypt
connect-to-my-accesspoint.sh
w folderze /root, nadać mu odpowiednie uprawnienia, tak aby osoba nie posiadająca uprawnień root'a nie mogła czytać, edytować ani uruchamiać tego skryptu:

# chmod 760 /root connect-to-my-accesspoint.sh
Wpisać zawartość:

#!/bin/sh

# Variables
WIFI_ESSID=essid
WIFI_PASSWORD=password


# Connect to wifi network
nmcli d wifi connect $WIFI_ESSID password $WIFI_PASSWORD

if [ $? -ne 0 ];
then
    echo "Connection to $WIFI_ESSID failed. Bad password?';
fi


[1] A tak z ciekawości... to może zadaj pytanie na czacie OpenAI?

dawciobiel

#40
Cytat: janstop84 w Marzec 15, 2023, 11:40:14 AMTrochę zmienię temat. Ale od razu uprzedzę pytania typu:chcesz komuś coś zepsuć itp.Do instalacji   kali linux skusiłem się chęcią nauczenia się czegoś nowego. I wszelkie testy chcę przeprowadzać na swojej sieci i swoich laptopach. Tak,że nie mam zamiaru nikomu się gdzieś włamywać.Obejrzałem na yt film gdzie  gość  pokazuje różne sztuczki np;przy pomocy nmap i w pisaniu polecenia nmap -A i adres ip naszej ofiary pozyskał info jaki system ofiara ma na komputerze. Więc zrobiłem to samo u siebie ale  info systemie  brak.  Kolejny  program to wifite -gdzie gość pozyskał hasło do sieci wifi.U mnie oczywiście nie udało się to.Więc zastanawiam się czy to naprawde działa?

Za przeproszeniem nikogo nie powinno obchodzić co ty zamierzasz z Kali robić i do czego jest ci on potrzebny.
Ja się podłączałem na lewno do sąsiada - bo nie miałem internetu w mieszkaniu. Po jakimś czasie, poszedłem do sklepu, kupiłem 1L wódki Wyborowej i odwiedziłem sąsiada w ramach zadość uczynienia. Nie obraził się.

A dzisiaj za pmocą Kali LiveDVD zamierzam sprawdzić czy jedna z moich kart wspiera tryb "monitor mode". Tak z ciekawości. Nawet nie zamierzam próbować do nikogo się podłączać, tym bardziej, że w zasięgu tylko sieci z WPA2. Dawno temu sąsiad miał WEP - poszło w mniej jak 2 minuty.

janstop84

   dawciobiel- może  masz racje ,że nikogo to nie powinno obchodzić .Ale pamiętam jak jakiś czas temu na pewnym forum zadałem pytanie odnośnie kaliego to posypał się grad pytań typu:po co ci to?A chcesz popsuć komuś internet  itp. Więc teraz wolę uprzedzić tego typu pytania.

Piotr_1988

#42
Nie prościej byłoby zainstalować inną dystrybucję, która nie sprawia problemów ze sterownikami, a następnie doinstalować potrzebne oprogramowanie przestępcze? Przecież programy dla cyberprzestępców można w moment zainstalować na wszystkim, na Fedorze, Ubuntu, co tam wybierzesz z "normalnych" dystrybucji...

To raz. A dwa, jeśli celem tego wszystkiego jest rzeczywiście nauka tj. poszerzanie wiedzy informatycznej, a nie wizja darmowego utrzymania tj. lokum, wyżywienia, a może i opieki zdrowotnej w więzieniu, to od dupy strony zaczynasz naukę Linuxa. Zainstaluj "normalną" dystrybucję i poznaj jej obsługę.

Nie chodzi o to, że kogoś obchodzi, "co Ty robisz na swoim komputerze", ani nawet nie chodzi o kwestie moralne (choć czemu mielibyśmy pomagać na forach komuś, kto chce się uczyć, jak szkodzić innym?). Chodzi o to, że pytanie o Kali na forach zadają głównie osoby, które chcą się włamywać do innych, a do własnego systemu nie potrafią się dostać... Piszą, że im "program hackerski" -jakiś prosty skrypt w Pythonie- nie działa, systemy chcą nim crackować, ale nie potrafią sobie tego prostego skryptu edytować. Zwyczajnie nie tędy droga, by się czegoś nauczyć, o ile celem któregokolwiek z nich jest rzeczywiście nauka.
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

janstop84

Celem jest nauka .Nic innego .Mam na drugim lapku Linuxa Mint na którym siedzę już dość długo.

Piotr_1988

#44
Cytat: janstop84 w Marzec 15, 2023, 06:17:48 PMCelem jest nauka .Nic innego .Mam na drugim lapku Linuxa Mint na którym siedzę już dość długo.
OK. To powiedz, którego programu z tych dostępnych na Kali Linux nie możesz zainstalować na Mincie? Większość z nich będzie w repozytoriach Ubuntu, wliczając PPAs, a jeśli czegoś brakuje, znajdziesz to na GitHubie.

EDIT:

Próbowałeś tego?
https://labs.fedoraproject.org/pl/security/
Fedora Silverblue  |  Rocky Linux  |  NomadBSD

Zobacz najnowsze wiadomości na forum