Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

kali-linux-2022.4-live-amd64

Zaczęty przez janstop84, Marzec 05, 2023, 11:29:03 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janstop84

Witam. Zrobiłem na pendrivie kali-linux-2022.4-live-amd64. Próbuję wpisywać hasła i loginy podane na stronie projektu ale nic nie pasuje. Może ktoś podpowiedzieć jakie hasło i jaki login mam podać?

janstop84

Witam.Wygląda na to ,że program MultiSystem do tworzenia pendriva multibootowalnego coś sie popsuł.Zrobiłem na próbe Kali linux innym programem i hasło nie jest potrzebne. Może ktoś wie cos na temat innego programu do tworzenia multibootowalnego pendriva?

linux4ever

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

janstop84

Tylko jak to zainstalować? Robię z tym opisem https://linuxhint.com/install-ventoy-linux-mint/  i nic:). -Think~/Pobrane$ sudo bash Ventoyweb.sh
bash: Ventoyweb.sh: Nie ma takiego pliku ani katalogu

PomPom

W poradniku jest błąd. Web ma być z dużej litery.
myk byle jak jako tako

CDeB

Załóżmy że pobrałeś program Ventoy i rozpakowałeś archiwum do osobnego katalogu.
Załóżmy że pendrive na którym chcesz umieścić obrazy to /sda

Wykonujesz następujące polecenie:
19:43 aga:~ $ cd Pobrane/ventoy-1.0.88/
19:44 aga:~/Pobrane/ventoy-1.0.88 $ sudo sh Ventoy2Disk.sh -i /dev/sda

Żeby dokonać przejścia na nowszą wersje Ventoy wystarczy zrobić update (u mnie to tak wygląda):
19:46 aga:~/Pobrane/ventoy-1.0.88 $ sudo sh Ventoy2Disk.sh -u /dev/sda

**********************************************
      Ventoy: 1.0.88  x86_64
      longpanda admin@ventoy.net
      https://www.ventoy.net
**********************************************

Upgrade operation is safe, all the data in the 1st partition (iso files and other) will be unchanged!

Update Ventoy  1.0.88 ===> 1.0.88   Continue? (y/n) y
esp partition processing ...

Update Ventoy on /dev/sda successfully finished.

I tyle. Pendrive gotowy na przyjęcie nowych obrazów.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

janstop84

Wszystko pięknie ładnie.Ale jak ja mam teraz te obrazy przenieść na pendriva z zainstalowanym ventoy?

linux4ever

Po prostu je kopiujesz na pendrive i tyle.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

ciubaka

Prosty multiboot to YUMI. Ale - nie wszystkie linuxy z niego da się odpalić i w ogóle nie wszystkie da się do niego wgrać. Ja osobiście jak mam problem, to używam Rufus pod Windows, nigdy mnie nie zawodzi. Ludzie pod Linux polecają Etcher. Oba programy nie są jednak multiboot.

janstop84

Tak juz wiem .Ale i tak Kali Linux nie startuje .error:invalid magic number. error: you need load the kernele first.

linux4ever

Cytat: janstop84 w Marzec 09, 2023, 08:01:17 AMTak juz wiem .Ale i tak Kali Linux nie startuje .error:invalid magic number. error: you need load the kernele first.

Wybierasz drugą opcję zamiast normal boot.

https://www.ventoy.net/en/doc_secondary_boot_menu.html

CytatNotes: Use normal mode firstly in any case, and only try other modes if you have problem with normal mode.

"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

janstop84

Daje boot 2 na boot1 mam czarny ekran. ciubaka-ja potrzebuję multiboot. Nie wiem co się podziało z MultiSystem? Zawsze mi Kali Linux Live działa. Teraz wymaga hasał .A jak zrobię właśnie  rufusem to nie wymaga hasła.Już nawet przeinstalowałem  LinuxMint i  od nowa zainstalowałem MultiSystem i dalej to samo.Nawet nie działa QEMU a działał.

ciubaka

No to zrób Rufusem, nie multiboot, na jakimś niepotrzebnym penie i nie walcz z materią. Szkoda czasu ...
Jeżeli się bardzo upierasz - YUMI czeka na ciebie.

janstop84

ciubaka-właśnie tak zrobiłem .Na jednym zrobiłem Kali Linuxa rufusem .A na drugim multiboota z innymi obrazami . Dziękuję wszystkim za pomoc.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum