Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Dual boot- zamiana kolejności

Zaczęty przez Barteku, Kwiecień 02, 2023, 08:14:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Barteku

Witam mam windowsa 10 i linux  na jednym komputerze, na obecną chwilę linux odpala się automatycznie jako pierwszy a żeby odpalić windowsa muszę go wybrać. Jak mogę to zamienić na odwrót?

linux4ever

Najprościej przłączyć dyski w biosie czy uefi lub zamienić pomiędzy nimi taśmy sata.


"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Barteku

Cytat: linux4ever w Kwiecień 02, 2023, 09:07:02 PMNajprościej przłączyć dyski w biosie czy uefi lub zamienić pomiędzy nimi taśmy sata.



właśnie w tym problem że gdy przełącze dyski to nie mam do wyboru systemu który chce odpalić tylko od razu leci windows, dodam że aktualnie ustawiony jest dysk z linuxem i mam wybór.

melis

Grub Customizer zainstaluj w Linux i z jego poziomu zmień kolejność rozruchu - to tak naprawdę najprościej, ale generalnie nie koniecznie najlepiej. Do obsługi uefi ja zacząłem stosować live Mx Linux, gdzie można z poziomu interfejsu graficznego zrobić porządek i ustawić co się chce.

Barteku

Cytat: melis w Kwiecień 02, 2023, 09:13:59 PMGrub Customizer zainstaluj w Linux i z jego poziomu zmień kolejność rozruchu - to tak naprawdę najprościej, ale generalnie nie koniecznie najlepiej. Do obsługi uefi ja zacząłem stosować live Mx Linux, gdzie można z poziomu interfejsu graficznego zrobić porządek i ustawić co się chce.
działa dziękuję ślicznie zamykam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum