Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Centos 6 bez wsparcia – co robić?

Zaczęty przez admin123, Luty 20, 2023, 11:01:27 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

admin123

Siema wszystkim. Nakreślam problem – mam kilka Centosów 6. Z oczywistych przyczyn migracja do 7, 8 czy 9 (innego Linuksa) nie bardzo mi się usmiecha. O Streamie to już nawet nie wspomnę. Natomiast w związku z tym, że te moje centosy już od dłuższego czasu nie mają aktualizacji, pojawiły się naciski, żeby coś z tym zrobić. Macie jakieś gotowe rozwiązania?

PomPom

Jak musi być koniecznie CentOS 6, to pozostaje płacić, np. im: https://docs.els.cloudlinux.com/centos6/

Z innych opcji, musisz postawić coś na RHELu 9.x i tyle. Gdyby to chociaż była wersja 7, to Alma Linux ma narzędzie ELevate. Z szóstki nie nalejesz.
myk byle jak jako tako

Albedo 0.64

Masz jeszcze opcję EuroLinux z możliwością migracji z CentOS-a
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

PomPom

Cytat: Albedo 0.64 w Luty 22, 2023, 07:00:40 PMMasz jeszcze opcję EuroLinux z możliwością migracji z CentOS-a
Musi być wersja 7.x minimum. Najpewniej to absolutne minimum, bo szóstka nie ma nawet systemd i za dużo babrania, żeby to wszystko ogarnąć.
myk byle jak jako tako

les_paul

Cytat: PomPom w Luty 22, 2023, 07:16:31 PM
Cytat: Albedo 0.64 w Luty 22, 2023, 07:00:40 PMMasz jeszcze opcję EuroLinux z możliwością migracji z CentOS-a
Musi być wersja 7.x minimum. Najpewniej to absolutne minimum, bo szóstka nie ma nawet systemd i za dużo babrania, żeby to wszystko ogarnąć.

Nie musi być. Tutaj masz info o wsparciu dla szóstki : https://pl.euro-linux.com/eurolinux/euroels/.

PomPom

Miałem na myśli darmową opcję z podbiciem systemu do wspieranej wersji. Link kieruje do kolejnej z kilku płatnych usług przedłużonego wsparcia. To tak, można zapłacić EuroLinux i przejść na ich płatne wsparcie.
myk byle jak jako tako

les_paul

Cytat: PomPom w Luty 23, 2023, 10:34:15 AMMiałem na myśli darmową opcję z podbiciem systemu do wspieranej wersji. Link kieruje do kolejnej z kilku płatnych usług przedłużonego wsparcia. To tak, można zapłacić EuroLinux i przejść na ich płatne wsparcie.

Pełna zgoda. Za darmo masz wersje 8 i 9.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum