Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu Touch Samsung SM-G930F S7

Zaczęty przez janstop84, Luty 12, 2023, 02:09:16 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janstop84

Witam. Czy ktoś używał Ubuntu Touch na Samsungu S7? Wczoraj zainstalowałem sobie na starym S7. Nie wiem czy tak powinno być ,że nie ma praktycznie żadnych aplikacji nawet terminala nie ma. Próbuję stworzyć kontener Libertine . Jako kontener wpisąłem Ubuntu`Xenial Xerus` ale  i tak mieli w miejscu od kilku godzin. Może ktoś kożystał z tego i wie co z tym zrobić?

Albedo 0.64

CytatUbuntu Touch OTA-24 to update, nad którym pracowano aż 5 miesięcy. Niestety, podobnie jak w przypadku poprzednich wydań, tak i teraz system dalej bazuje na przestarzałym Ubuntu 16.04 LTS Xenial Xerus. Przypominam, że najnowszym LTS-em jest 22.04, a więc twórcy są kilka wydań do tyłu. To zamyka furtkę do najnowszych zabezpieczeń systemowych czy aplikacji.

Na stronie projektu UBports jest lista wspieranych urządzeń i nie ma tam Samsunga S7 więc czarno to widzę. Lepiej zrobisz jak zainteresujesz się LineageOS.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

janstop84

#2
Jak nie ma jak jest na liście UBports. Select you device i jest Samsung Galaxy S7 exynos .https://devices.ubuntu-touch.io/device/herolte

melis

Biorąc pod uwagę ten cytowany tekst The device is still in development and has partial functionality.
When the port will get full functionality and will be added to the installer it will become supported.
, oraz ten: The device is not able to perform as a phone. If you need complete calling and cellular data functionalities, consider choosing a different device. Można by się spierać co do przydatności i wsparcia.

janstop84

No fakt. Po przetłumaczeniu widać ,że nie bardzo to działa na S7.A szkoda. Dziękuję.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum