Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

firejail-pomimo dodania lokalizacji do czarnej listy program zgłasza ostrzeżenia

Zaczęty przez melis, Luty 07, 2023, 02:15:30 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

melis

Cześć! Czytałem troszkę, z naciskiem na troszkę, i dodałem sugerowane lokalizacje do czarnej listy, tj /sbin oraz /usr/sbin. Mimo to przy uruchamianiu firejail zgłasza: Warning: /sbin directory link was not blacklisted
Warning: /usr/sbin directory link was not blacklisted
Warning: /sbin directory link was not blacklisted
Warning: /usr/sbin directory link was not blacklisted
Chyba że ja coś jednak robię nie tak, bo wykonuję w edycji profilu aplikacji blacklist /usr/sbin oraz blacklist /sbin. Co więc może być grane, jesli macie w ogóle jakieś pojęcie na temat używania firejail?

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

melis

robson75 Tu jest nieco jakby inny kłopot, bo firejail w ogóle nie reaguje na zapisane profile, a z pozycji gui firetool's, nie tworzy nowych dowiązań. Mimo zakazu przeglądarce na dostęp do wybranych lokalizacji, moge z jej poziomu przeczesać cały system, bez podania żadnego hasła.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum