Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Najciekawsza dystrybucja oparta na Ubuntu

Zaczęty przez alieno, Styczeń 28, 2023, 06:02:32 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Jaka jest najciekawsza dystrybucja oparta na Ubuntu? Czy może jest nią tylko samo Ubuntu?

pavbaranov

Im mniej forków - tym lepiej :) Jeśli interesują Cię dystrybucje Ubuntu, to bierz którąś z tych, która jest oficjalnie wspierana przez Canonicala, czyli Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu itd...

microsofter

Najciekawsze dystrybucje oparte na Ubuntu:

1) Lubuntu - odchudzone Ubuntu, na starszy sprzęt, aczkolwiek wersja 32-bitowa już nie wychodzi
2) Mythbuntu - konkurencja dla Windows Media Center Edition
3) Ubuntu Studio - dla kompozytorów/producentów muzycznych; zwraca uwagę, zawarty w starszych wersjach, real-time kernel - niedostępny w innych OS
4) Ubuntu Christian Edition - tu nawza mówi wszystko
5) Sabily - muzułmański odpowiednik
Na deser systemy, które zadbają o dobry nastrój po każdym włączeniu komputera:
6) Ubuntu Satanic Edition
7) Hannah Montana Linux

Moim zdaniem, te ubuntowe distra są najbardziej warte uwagi. Kiedyś pościągałem ich ISO w celu zinstalowania pod VM. Niestety, nigdy tego nie zrobiłem, gdyż dałem sobie spokój z Linuxem (zawiódł, rzeczywistość zupełnie nie odpowiada propagandzie). Jeśli zapoznasz się z nimi, napisz co o nich sądzisz. Chętnie poczytam, co mnie ominęło.
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

pavbaranov

Że jak? Hannah Montana Linux, która jest skórką, czy od lat już nie ukazujący się Ubuntu Satanic Edition? Sorry, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd.

PomPom

To chyba odpowiedź na jajca była, bo pytanie trochę głupie.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum