Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

zatrzymanie systemu przez firefox jak i przez brave browser

Zaczęty przez sovtware, Styczeń 03, 2023, 06:20:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

sovtware

nie wiem jak to sprawdzić oraz czy ten temat był już poruszany lecz mam problem z dwoma przeglądarkami

Firefox - przy dłuższym oglądaniu YouTube zatrzymuje mi system i nic nie mogę zrobić jak tylko kliknąć w power i uruchomić laptopa od nowa z tą przeglądarką zawsze taki problem był lecz o tym nie pisałem ponieważ ją zawsze odinstalowuję a w jej miejsce instalowałem Google Chrome od dłuższego czasu zamiast Chrome miałem Brave Browser ale po ostatnich aktualizacjach przeglądarki może nie tak często jak w Firefox ale mam to samo dziś sprawdzam Google Chrome czy czasem system coś nie tego - przeglądarka działa ok

może ktoś miał coś podobnego itp: proszę o jakieś odpowiedzi jak nie naprawię tego pozostanę na Chrome z którą niby nigdy problemów nie było

pozdrawiam Koledzy Koleżanki


PomPom

A przypadkiem nie masz wycieków pamięci z tymi przeglądarkami? Czy z czasem użycie RAMu nie zbliża się niebezpiecznie blisko do całości? Takie coś wskazuje na stan, w którym systemowi brakło pamięci i nie umie czegoś z tym zrobić (czyt. ubić jakąś aplikację). Miałem coś takiego, ale system szybciej lub wolniej umiał daną aplikację zamknąć i odciąć system (ale nie na Debianie).

Skąd zainstalowane te przeglądarki?
myk byle jak jako tako

robson75

Pamiętam parę lat wstecz, miałem identyczny problem.
A zaczęło się od tego że po instalacji Kodi, który się nie uruchamiał z poziomu menu. Postanowiłem go uruchomić na prawach roota z terminala. No i się uruchomił, ale ta decyzja rozwaliła mi system, FF po jakimś czasie wieszał mi system, i konieczny był hard reset.

Być może że Ty też uruchamiałeś jakieś aplikacje na prawach roota nie przeznaczonych do tego.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

pavbaranov

Nie wiem jaki masz tam monitor zasobów systemowych, ale włącz podczas oglądania i przyglądaj się zapotrzebowaniu systemu na CPU oraz na RAM. Z FF mam też problem, który powoduje (od czasu do czasu - mam inny system) zapotrzebowanie na CPU/RAM bardzo szybko rosnące właśnie przy oglądaniu filmów. Nie daj boże uruchomić dwa lub więcej. U mnie jest/bywa (bo w zależności od wersji) odpowiedzialnym za to ananicy-cpp, które po prostu w pewnym momencie zaczyna żreć zasoby. Wystarczy je wyłączyć.

robson75

U mnie np. FF przy odtwarzaniu filmu z YT, pożera około 522 MB.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

sovtware

#5
Mi tyle zabiera zasobów





więc podobnie jak Firefox który nie daje rady z YouTube

a teraz nawet Brave się psuje

nigdy nie zdarzyło mi się by przeglądarka czy jakiś program zabrał mi max zasobów i koniec

oprócz gnome-boxes :)

nigdy nie uruchamiam programów jako root tylko instaluję rzeczy

a Firefox mam z repo Debiana a Brave z oryginalnej strony

https://brave.com/pl/

po zainstalowaniu chrome google mogę zostawić laptopa na 24/h z uruchomioną muzyką czy YouTube

i nie mam żadnych niespodzianek

Możę tutaj będzie lepiej widać


sovtware

#6
Dziwi mnie to że firefox-esr i firefox

nawet ubuntu potrafił mi wstrzymać

cieszy mnie tylko to że nie tylko ja taki problem natrafiłem

pavbaranov

To, że chrome potrafi zeżreć - zwłaszcza przy multimediach sporo RAM to raczej norma (przynajmniej kiedy jeszcze jakieś chromium miałem, tak to potrafiło wyglądać). Nie powinien jednak zużywać w takiej sytuacji ok. 50% dostępnego CPU. I tu jest jakiś zonk. Wpierw należałoby wyeliminować problem po stronie samego programu, a zatem zapuść te przeglądarki w "czystych" sesjach, na nowych profilach, bez dodatków i sprawdź dokładnie te same strony, te same filmy/treści nawet, które przeglądasz i sprawiają problem. Jeśli nie będzie się to powtarzać, to wyeksportuj te dane z przeglądarki, które są dla Ciebie istotne (hasła, zakładki itp.), przeczyść cache i znów sprawdź. Jeśli dalej problem - po prostu stwórz nowy profil i zaimportuj swoje dane.
Przyglądnij się też ewentualnym dodatkom (jeśli ich używasz), bo być może to one tworzą problem.

sovtware

Po aktualizacji do Najnowszej wersji Brave problem znikł działa beż problemów

fakt procesor mi zżera ale to zależy na jakiej stronce jestem :) zawsze tak miałem jak dobrze pamiętam i to w każdej przeglądarce

skacze mi od 20 - do nawet 91 % 

ok nie wstrzymuje mi Debiana więc już jest dobrze

wyczyściłem jeszcze cache itp:

pozdrawiam




Zobacz najnowsze wiadomości na forum