Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu

Zaczęty przez niktwazny, Styczeń 13, 2023, 03:51:59 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

niktwazny

Postawiłem Mint XFCE na starym laptopie, który ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie z pewną transmisją na YouTube - Wyłącz.

Problem polega na tym, że co jakiś czas po uruchomieniu Chrome jest komunikat z pytaniem o przywrócenie stron. Wówczas nie pojawia się strona youtube.

Znalazłem instrukcję z dwoma rozwiązaniami.
Należy zgodnie z:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
wpisać w pasku adresu:
chrome://flags/#infinite-session-restore
i zamienić
'Default' na 'Disable'

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadziesiąt....


Inne rozwiązanie jakie znalazłem polegało na edycji pliku "preferences", jednak podana ścieżka do tego pliku była dla Windowsa. Gdzie on może się znajdować na Mincie?

Go to C:\Users<>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
Open preferences file with notepad.
3.Search for "exittype" and "exited cleanly"
Change the values to "exittype" : "none", and "exited cleanly": true,
5.Save the file and close it.


Myślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chromea i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Jest to bardzo stary laptop. Extensa 5220 Core 2 Duo, 3GB DDR2, 120SSD i Chrome działa na nim najlepiej. Ten sam film na yt w 720p na Firefoxie wykorzystuje ciągle 100proc procesora a na Chrome 30 - 40proc. Również przewijanie stron na innych przeglądarkach działa o wiele gorzej dlatego chcę zostać przy Chrome.

Albedo 0.64

Twoje pytanie dotyczy przeglądarki Chrome jako takiej i ma niewiele wspólnego z używanym systemem. Moim zdaniem w chrome://flags/#infinite-session-restore chodzi o pamięć podręczną zamkniętych kart "Closed Tab Cache". Zamiast grzebać w eksperymentalnych funkcjach lepiej włącz w chrome://settings/onStartup opcję "Kontynuuj od tego samego miejsca" co powinno załatwić sprawę. Plik konfiguracyjny o który pytasz (chyba) jest tu: /home/Użytkownik/.config/google-chrome/Default/
Wątek przeniosę w bardziej odpowiednie miejsce na forum. Pozdrawiam.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

Albedo 0.64

Cytat: niktwazny w Styczeń 13, 2023, 03:51:59 PMMyślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chromea i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Jest to bardzo stary laptop. Extensa 5220 Core 2 Duo, 3GB DDR2, 120SSD i Chrome działa na nim najlepiej. Ten sam film na yt w 720p na Firefoxie wykorzystuje ciągle 100proc procesora a na Chrome 30 - 40proc. Również przewijanie stron na innych przeglądarkach działa o wiele gorzej dlatego chcę zostać przy Chrome.

Myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie Chrome OS Flex.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

niktwazny

Chciałbym aby po starcie wyświetlała się konkretna strona więc włączenie opcji "Kontynuuj od tego samego miejsca" nie będzie rozwiązaniem.

Znalazłem ten plik "preferences", zmieniłem wartość "exittype" na "none" ale nie ma tam wartości "exited cleanly" być może trzeba dodać pytanie w którym miejscu?

Testowałem Chrome OS Flex ale był problem ze sterownikami do karty wifi. Potem zainstalowałem Mint XFCE, wifi również nie działało ale znalazłem rozwiązanie:

https://blog.sloniupl.eu/2012/06/03/brak-wifi-w-ubuntu-12-04-broadcom-bcm4311-acer-extensa-5220/

co rozwiązało problem i tak już został Mint. W Chrome OS Flex animacje przy przełączaniu okien itd nie były zbyt płynne.


Albedo 0.64

Cytat: niktwazny w Styczeń 14, 2023, 08:52:51 AMChciałbym aby po starcie wyświetlała się konkretna strona więc włączenie opcji "Kontynuuj od tego samego miejsca" nie będzie rozwiązaniem.

To dziwne, bo u mnie działa tak od zawsze na każdej przeglądarce i uruchamiają się te same strony które zostawiłem przed zamknięciem. Ja ci inaczej nie pomogę, zwróć się do supportu Google:
https://support.google.com/chrome/?hl=pl#topic=7439538
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

jami

Ustawiłbym tą stronę jako startową. Może  wtedy nie będzie potrzeby przywracania sesji.

niktwazny

Ta strona:

https://www.youtube.com/feed/subscriptions

jest ustawiona jako startowa ale nie zawsze po uruchomieniu przeglądarki pojawia się pojawia się strona startowa Chrome z popupem z pytaniem czy przywrócić sesję bo po wyłączeniu komputera przyciskiem "Power" Chrome jest "zabijany".

W zasadzie wszystko działa ok a ja chcę to ominąć i wyłączyć to powiadomienie tak aby zawsze Chrome startowa z moją ustawioną stroną startową bez względu jak zamknięto przeglądarkę.

niktwazny

Myślę, że jeśli w jakiś sposób udałoby się przypisać do działania fizycznego przycisku "Power" na obudowie "Alt+F4" to skutecznie rozwiązałoby to problem bo przeglądarka byłaby zwyczajnie standardowo wyłączana.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum