Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux odtwarzanie jednego filmu w pętli

Zaczęty przez Eprex1337, Styczeń 04, 2023, 11:09:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Eprex1337

Witam, posiadam malutki terminal o bardzo słabych parametrach i chciałbym podpiąć go do telewizora, tak aby wyświetlał w pętli jeden plik mp4 (służyło by to jako billboard przed sklepem). Zależało by mi, żeby odpalał się wprost z podpiętego pendrive z iso linuxa, bo sam terminal ma wbudowanej pamięci 512MB, albo nawet 128MB nie jestem do końca pewien. Jaki system byście polecili? Dzięki

linux4ever

#1
Najlepiej jakiś pokroju debiana ale bez nakładki graficznej.

Nada się debian lub sparkylinux może też wattos.

A  z  nakładek graficznych na debianie to będzie xfce.

Tu z angielska podane te które zużywają mało zasobów i ich instalacja:

https://www.tecmint.com/lightweight-linux-desktop-environments/
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

myk byle jak jako tako

microsofter

Cytat: linux4ever w Styczeń 05, 2023, 09:34:41 AMNajlepiej jakiś pokroju debiana ale bez nakładki graficznej.

Musi być nakładka. Jak chcesz bez niej uruchomić odtwarzacz wideo?
były: MS Windows, Sun Solaris, Oracle Solaris; jest: OpenSolaris + m0n0wall + Solaris powered NAS

linux4ever

Cytat: microsofter w Styczeń 05, 2023, 12:32:15 PM
Cytat: linux4ever w Styczeń 05, 2023, 09:34:41 AMNajlepiej jakiś pokroju debiana ale bez nakładki graficznej.

Musi być nakładka. Jak chcesz bez niej uruchomić odtwarzacz wideo?

Zwyczajnie z komendy wspiera to mplayer,mpv oraz powinno vlc.

Opcjonalnie można użyć  ffplay z pakietu ffmpeg.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

pavbaranov

Jaki linux? Dowolny. Osobiście wziąłbym jakiś Tiny Linux itp.
Pomysł na loop jest choćby taki: https://superuser.com/questions/1581867/how-to-infinite-loop-every-video-i-play-as-defaut-on-mpv-player-without-having-t
Nawet nie trzeba mieć żadnego WM/DE, choć akurat Tiny Linux jakiś ma (nie pamiętam jaki) - będzie Ci się lepiej obsługiwało.
Jedna uwaga - pytanie jak duży ten mp4 jest, bo może się zdarzyć, że po prostu zapcha cały RAM.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum