Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak stworzyć nowy profil użytkownika w Xfce?

Zaczęty przez satyr3, Styczeń 04, 2023, 03:17:49 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

satyr3

Witam, instaluję na koputerze mojego wujka lat 81 Sparky. Głównym adminem ma być jego syn (profil stworzony przy instalacji systemu). Teraz chciałbym stworzyć drugi profil użytkownika i za nic nie mogę odszukać graficznego interfejsu żeby to zrobić w Xfce. Może jestem ślepy? W LxQt znalazłem bez problemu. Dzięki za podpowiedz.

Jak można przydzielić uprawnienia np. do montowania nośników, żeby wujaszek mógł sobie wchodzić na dyski po windowsie? Są to 4 partycje na dwóch dyskach + partycja na system Sparky LxQt     
Jesu, in Te confido

pavroo

#1
Witam,
Niezależnie od pulpitu, nowego użytkownika można dodać w konsoli za pomocą jednej z dwóch komend: useradd lub adduser, najprościej będzie:
sudo useradd -m NOWYUŻYTKOWNIKTrzeba podać swoje hasło (wymagane przez sudo), następnie dwa razy nowe hasło dla nowego usera, wtedy gdy zapyta.

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

satyr3

Jesu, in Te confido

Zobacz najnowsze wiadomości na forum