Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Debian 11.6 z jądrem 6.0 problem z bluetooth

Zaczęty przez dominbdg, Styczeń 01, 2023, 07:33:00 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

dominbdg

Witam,
Mam taki problem,
używam debiana 11.6 z wersją jądra 6.0 no i mam problem z bluetoothem.
Karta to intel ax210 (ale nie tylko ta jedna) - wifi i bt działają ok,
kiedy podłączam myszkę na bt, łączy się poprawnie,

U mnie problem mam wtedy kiedy chcę podłączyć coś na audio (np. Logitech bt receiver)
Podczas parowania jest ok, ale jak chcę się łączyć to mam błąd: protocol not available

CDeB

Kiedyś walczyłam z podobnym problemem, ze słuchawkami, pomogło doinstalowanie pakietów powiązanych z bluetooth:
Cytatsudo apt install bluez-btsco bluez-firmware bluez-meshd bluez-alsa-utils bluez-cups bluez-hcidump bluez-obexd bluez-tools
(cups do drukarki, ale drukuje przez bluetooth, więc...)
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

linux4ever

Wystarczy samo sudo apt install bluez* to zainstaluje wszystko.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

CDeB

Tylko jeżeli są Ci potrzebne narzędzia i skrypty do testowania bluetootha zawarte w pakiecie bluez-tests. Mi nie były, nie sądzę by @dominbdg będą potrzebne.
Bo, jak się okazuje, kolorowy pejzaż utkany z pragnień, który tworzymy w głowie, natychmiastowo może zostać zamazany kleksem rozczarowania.

sovtware

To są problemy jądra tez tak czasami mam i to nie przypadek tylko Debiana ale i również innych dystrybucji zainstaluj sobie grub-customizer i zmień sobie jądro na którym działało po następnej aktualizacji jądra 6.0 wszystko powinno działać pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum