Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

cdlinux

Zaczęty przez janusz-41, Maj 08, 2014, 08:22:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janusz-41

Czy mogę prosić o pomoc? Jak krok po kroku połączyć się z internetem w cdlinux przy użyciu Huawei E3131 dla T-mobile?

pavroo

#1
Ten system jest mocno przestarzały. Sugeruję wybrać coś nowszego.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

janusz-41

#2
Dziękuję serdecznie za sugestie. Jednak moje pytanie odnośnie połączenia z internetem jest nadal aktualne. Bardzo proszę o pomoc.


pavroo

#3
Dla jasności: rozmawiamy o chińskim cdlinux czy polskim cdlinux.pl ?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

janusz-41

#4
Przepraszam już się poprawiam, cdlinux.pl.

pavroo

#5
Cdlinux.pl jest tak stary, iż obawiam się , że nie uruchomisz Huawei.

Skoro jednak obstajesz przy tym zrobił bym to tak:

1. aktualizacja całego systemu do wersji Debiana Squeeze oldstable (minimum) - nowsze jądro powinno dostarczyć sterowniki do tego urządzenia

2. doinstalowanie menadżera sieci, który obsłuży sieć komórkową, np. network-manager lub umtsmon



Jednak powtórzę to co juz powiedziałem, cdlinux jest przestarzały i nie nadaje się już do normalnego użytku.

Jesli potrzebujesz lekkiego systemu dla starszego sprzętu z obsługą sieci komórkowych, to proponuję zmienić swoje predyspozycje i wybrać system bardziej aktualny, sprawdź tę listę, pomijając systemy już nierozwijane:

distrowatch.com/search.php?category=Old+Computers
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

sooger

Linux Mint ze środowiskiem Cinnamon polecam od siebie. Środowisko może nie jest najlżejsze, ale wszystko działa w nim od ręki, dla początkujących i średnio-zaawansowanych system w sam raz. W Mincie bez najmniejszych problemów odpalisz modem, akurat 3131 nie mam ale mogę ci powiedzieć że jego kuzyn Huawei e173-u2 działa bez problemu, nawet e3276 działa bez zarzutu.
Użytkownik Windows i Linux, przeciwnik wojny między systemowej. Każdy system ma swoje zalety! A to że Linux ma ich więcej cóż... :)
Pozdrawiam, Mariusz Kołacz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum