Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Zastępowanie fontów MS

Zaczęty przez alieno, Grudzień 30, 2022, 01:44:28 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Czym zastąpić fonty MS, żeby strony w Firefox wyglądały jak w Wind? Carlito, Caladea i jakie jeszcze? Bo u mnie nic nie wygląda jak u Wielkiego Brata ;)

pavbaranov

Zainstalować fonty MS (mało legalne, ale jeśli masz kopię Windows, to już jak najbardziej legalne jest). Nadto fonty Liberation winny być maksymalnie kompatybilne z fontami MS. Także pośród fontów Google'a są takie, ale nie pamiętam w tej chwili które. Zerknij na: https://wiki.archlinux.org/title/Metric-compatible_fonts masz tu listę fontów na podmianę.

alieno

Jaką ustawić w Firefox czcionkę szeryfową, bezszeryfową itd? Jakiś zrzut ekrany z FF...

pavbaranov

Taką, jaka Ci odpowiada :) To są indywidualne preferencje. Ja mam np. czcionki z serii Noto (niekoniecznie w FF tylko). Jeśli chcesz mieć te same co w Windows, to musisz zainstalować fonty MS i je tu podmienić tak, jak są one ustawione w Windows.

robson75

Cytat: alieno w Grudzień 31, 2022, 12:47:14 PMJaką ustawić w Firefox czcionkę szeryfową, bezszeryfową itd? Jakiś zrzut ekrany z FF...
Klikasz na Edycja > ustawienia Ogólne > Czcionki > zaawansowane, i ustawiasz takie jakie Ci odpowiadają.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

alieno


Zobacz najnowsze wiadomości na forum