Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Plazma ślimaczy się

Zaczęty przez alieno, Grudzień 25, 2022, 09:48:20 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Mam stacjonarny komputer z procesorem i5 szóstej generacji i 8 giga ramu, ale kde plazma u mnie chodzi nieznośnie wolno. Czy to normalne przy takiej konfiguracji?

linux4ever

Nie bynajmniej GUI używa głownie gpu i trochę ramu.

Ja bym zaaktualizował sterowniki.

Testowałem plazmę na slackware ale nawet przy mojej konfiguracji sprzętowej było szybko.

A w jakiej wersji masz system ?

Nowa może być niestabilna.
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Najważniejsze - jaka dystrybucja? KDE Plasma funkcjonuje w dziesiątkach wersji pomiędzy różnymi dystrybucjami, w zależności od modelu wydawniczego. Implementacja też potrafi być różna i problem nie mieć sensu.

Mam lekko słabszy procek i tyle samo RAM - każde środowisko (i Windows) działa płynnie.
myk byle jak jako tako

alieno

#3
Staram się ujarzmić Fedorę... Mój sprzęt Fujitsu Esprimo D556 i5-6400 2.70 GHz

PomPom

Hmm... Fedora to akurat dobra dystrybucja. Jaki masz dysk/nośnik? HDD czy SSD? Czy masz jakaś osobną kartę graficzną oprócz zintegrowanej? Czy inne środowiska chodzą ok?
myk byle jak jako tako

alieno

Dysk mam SSD, kartę mam NVidię Geforce GT710, na Wind10 i 11 jest okej, na Gnome, Cinnamon i innych też.

pavbaranov

KDE nie chodzi nieznośnie wolno. Dziwi mnie, że na Fedorze masz taki problem. Problem to prawdopodonie ustawienia. Osobiście spróbowałbym CatchOS.

rzax666

poka logi z hw-probe i qjournalctl ... - najprostrze i najszybsze ...

Zobacz najnowsze wiadomości na forum