Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Okna w Mint czasem lekko drżą (mrugają)

Zaczęty przez alieno, Grudzień 24, 2022, 03:33:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

alieno

Co może być tego przyczyną? To od wersji 21 zaczęło się tak dziać. Okna czasem drżą, mrugają, jakby przeplot w tym miejscu nawalał. Najczęściej dzieje się tak po jakiejś akcji związanej z oknem, włączenie, kliknięcie itp. Wymieniłem kartę graficzną, ale na innej było to samo. Gdyby Fedora miała taki piękny obraz i dźwięk, to szybko przesiadłbym się na nią. Jednak Fedora dla mnie ma zbyt niewyraźną czcionkę, tylko z powodu obrazu i dźwięku wybrałem Mint. Czy dałoby się na Fedorze tak podrasować obraz i dźwięk?

linux4ever

Tak bo wszystko się da sprawdź ustawienia xorg jeśli bugi robi sterownik przeinstaluj na stary.

I nie poleca się używać z tego co czytałem instalatora producenta karty a sterownik z repozytorium.

Co do dźwięku zobacz ustawienia alsa/pulse audio.

A w ustawieniach czcionek zmień po prostu ją sobie.

Nie rozumiem o co chodzi ci z video czyli obrazem czyżby był rozmyty ?

Poza bugami jakie opisałeś wcześniej.

To na nvidi:


A tu na amd:



"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

Zobacz najnowsze wiadomości na forum