Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu 22.04. koniecznie chce się zainstalować na pendrivie

Zaczęty przez eudora, Grudzień 23, 2022, 09:58:22 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

eudora

Hej.
Mam laptopa, na którym jest Windows 11.
Chciałabym wydzielić partycję i zainstalować na niej Linuxa Ubuntu 22.04. (aby móc korzystać z obu systemów).
Niestety po rozpoczęciu instalacji, za każdym razem, Ubuntu chce się zainstalować na instalacyjnym pendrivie, a nie obok Windows.
Co robię źle?
Instalowałam zawsze na czystym dysku i nigdy nie było problemu.
Help :)

pavbaranov


linux4ever

Cytat: eudora w Grudzień 23, 2022, 09:58:22 PMHej.
Mam laptopa, na którym jest Windows 11.
Chciałabym wydzielić partycję i zainstalować na niej Linuxa Ubuntu 22.04. (aby móc korzystać z obu systemów).
Niestety po rozpoczęciu instalacji, za każdym razem, Ubuntu chce się zainstalować na instalacyjnym pendrivie, a nie obok Windows.
Co robię źle?
Instalowałam zawsze na czystym dysku i nigdy nie było problemu.
Help :)


Prosto wybierz dysk z manualnego partycjonowania i twoją pustą przestrzeń  na partycję.

Utwórz partycję ext4 wybierz ją jako dysk z etykietą / i powinno śmigać.

Grub instalujesz na swoim dysku.

Lub ten poradnik:

https://www.linuxtechi.com/dual-boot-ubuntu-22-04-and-windows-11/
"Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. "-Konfucjusz

PomPom

Chciałabyś wydzielić partycję, ale czy zanim odpalasz instalator, to już to zrobiłaś? Instalator nie pomniejszy ci partycji z Windowsem, więc jeżeli na dysku nie ma miejsca, to może sugerować instalację na jedynej dostępnej wolnej przestrzeni, w tym wypadku pendrive.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum